Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenkor is jár a felmentésem?

Ilyenkor is jár a felmentésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Idén érettségiztem, azonban a két emeltem nem úgy sikerült ahogy szerettem volna. Diszkalkuliás vagyok, így volt felmentésem a számolási részek alól, plusz időm stb..

Októberben újra fogok érettségizni, viszont ilyenkor is jár a felmentésem? Próbáltam utánaolvasni, de nem igazán értettem azokat.



2023. júl. 16. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos eljutottunk odáig, hogy amikor már a fő kérdést elolvastam,, valószínűsítettem, hogy elő fog kerülni a discalculia... Mint ha a fél ország discalculiás lenne, egy "divatbetegség" lett... Amiből persze vannak valós discalculiások, és persze vannak, akik csak "megvették" az igazolást és a lustaságra alapozva nem megy csak a matek.

Nem tudom, kedves Kérdező, melyik körbe tartozol... de végülis meddig akarsz csak felmentéssel lébecolni? Miből akarsz újraérettségizni? Kiváltképp emelt?

Ha számolós tárgyból emeltezel, nem is értem, akkor hogy vagy discaliás, ha egyáltalán szóba kerül egy reál emelt. Ha pedig más tárgy, akkor annak mi köze a discalciádhoz...

Nem értem a kérdésed ebben a formában...

2023. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan számolós tárgy, hanem az egyik pl biosz, amiben előfordul néha számolás.

Abszolút nem megvettem a felmentésem, hanem általános másodiktól jártam magántanárhoz, és akkoriban derült ki az is, hogy diszkalkuliás vagyok, mivel elküldött a tanárom vizsgálatra. Én nyaranta is magántanárhoz jártam, és rengeteget gyakoroltam, szóval még csak a lustaság sem jöhet szóba.

Ne haragudj, de sértő, hogy egy kalap alá vannak véve a “megvettek”, meg akik valóban azok, és egyből ez a reakció.

2023. júl. 16. 18:55
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Mint mondottam, nem tudom, melyik körbe tartozol, de az tény, hogy divat lett a discalculia...

A biosz-nál mire számítasz? Lényegében ritka a számolás... Max töredékidőt kaphatnál... Előzőleg mi volt? Minthogy az állapotod - feltétezem - nem változott, feltehetően annak elbírálása se fog változni.

2023. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezért szerettem volna tisztázni, hogy nekem tényleg komoly problémám van ilyen téren.. A mai napig gyomoridegem van, hogy valaki megkér, hogy olvassam le az órát, én meg nem tudom.. Diákmunkát nem nagyon tudok vállalni, mert sok helyen inkább pénztárost keresnek, és még ezer és ezer dolog.

Szóval lényegében nekem az önbecsülésem is csökkent emiatt, mert szeretnék olyan lenni, mint a többiek, akik tudnak rendesen számolni..


Biosznál lényegében ritka, igen, de idén is volt írásbelin is kb 10 pont összesen a számolás, meg szóbelin is az egyik feladatot ki kellett ezért húzni nekem.

Idén kaptam felmentést, csak nem tudom, hogy vajon így, hogy a jogviszonyom megváltozott, jár -e még.. De gondolom igen, vagy nem tudom.

2023. júl. 16. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, mi a cél, de ha az orvosi, agy efféle, akkor ott bitangsokat kell tanulni... Ha be vagy oltva a számok ellen, miért nem bölcsész szak, vagy valami művészet, szakmunka?
2023. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valami olyasmi. Igazából max fizetősre már idén is felvettek volna, csak szóbelin nagyon lepontoztak szubjektív dolgok miatt, ezért semmi esélyem sehova. Szeretném még egyszer megpróbálni, hátha.. Addig elmegyek Okj-ra, és újra felvételizek.. Tényleg szeretném megpróbálni, mert bánt kicsit, hogy idén is sikerült volna.
2023. júl. 16. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

A megállapított diszkalkuliád nem jogviszonyfüggő. Az érettségire való jelentkezéskor ugyanúgy beadod a szakértői bizottsági szakvéleményt, és az alapján az igazgató határozatot hoz a részleges felmentésről. (Hogy a kormányhivatalnál beadott jelentkezéskor ki hozza a határozatot, azt nem tudom, mert az igazgatónak kell, de ott nincs olyan.)

Az első durva rágalmazását pedig melletted én is visszautasítom: nem betegség, nem divat, és nagyon nem lehet megvenni! Hogy van képed ezzel bárkit megvádolni, miközben soha még a lábadat se tetted be szakértői bizottsághoz?! Nem ártana, ha átélnéd magad is, milyen diszkalkuliával (nem c betű!) élni, amikor gondot okoz a vásárlás vagy az óra leolvasása is!

2023. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Kinek nem inge, ne vegye magára, de azért ne legyünk már ennyire naivak... A demokrácia úgy működik, hogy vannak az egyenlők és az egyenlőbbek. Egyesek el tudnak intázni bármit, mert a pénz beszél. Hány meg hány eset van, amikor visszaélnek az egészségügyi felmentésekkel...


Ebben a korrumpálódott világban igenis vannak, akik megveszik a felmentéseket... de ez nem azt jelenti, hogy mindenki... és mivel a felmentések könnyítést jelentenek, szeretnek ezzel (vissza)élni...

Még egyszer mondom, kinek nem inge...


Ami pedig a helyesírást illeti, tudom, hogy kell írni, más kérdés, hogy nem magyarosítom a soraimban...

2023. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!