Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan legyen jovokepem a...

Hogyan legyen jovokepem a tanulassal,munkaval kapcsolatban?…tobbi lent

Figyelt kérdés

jelenleg esti tagozaton erettsegire keszulok

Sni-s vagyok, es sulyos diszkalkuliam van

A szamokat nem keverem ossze,8 altalanos matekot tudom de a kozepiskolas matekot semennyire sem tudom.

Vilag eletemben pedagogus szerettem volna lenni(irodalom es angol tanar)elhivatott voltam,meg ugy is h itt van ez a statusztorveny.

Aztan 2023ban behoztak hogy aki SNI-s nem mehet;kisgyermeknevelonek,ovononek,

gyogypedagogusnak,tanarnak,konduktornak,

tanitonak!

Azota 0 jovokepem van.Nyari szunetben minden egyes nap nezem a szakmakat,egyetemi szakokat es a legtobbhoz kell matek erettsegi(nekem nem lesz,helyette masbol erettsegizek)vagy matekos tantargy van az egyetemen.

Jelenleg annyi “tervem” van hogy elmegyek szabad bolcseszetre aminek semmi ertelme de legalabb tanultam felsooktatasban es elobb felvesznek egy irodaba titkarnak.

Nezegettem az irodai allasokat es 98%-hoz diplomat kernek,mindegy h milyen+2 nyelvet(kozepszinten beszelek angolul van nyelvvizsgam is)

Nem szeretnek gyarba dolgozni se arufeltoltokent,voltam mindkettobe es inkabb tanulok evekig egy jobb szakmaert de nem megyek vissza ilyen helyekre…

Erdekelne a tetovalomuvesz szak,szeretek rajzolni imadom a tetovalasokat,nekem is van egy,de semmit nem talalok a szakmarol h milyen a fizetes,hogyan lehet felepiteni ezt az egeszet,megeri e a tetovalo tanfolyam stb…

Vállalkozási ügyviteli ügyintéző szakmáról mi a véleményetek,mennyire kell a matek,van e értelme elvégezni?

Tolmacs vagy fordito is szerettem volna lenni egy idoben de nincsen ilyen egyetemi szak,azt hiszem mesterkepzes utan lehetsz az,de javitsatok ki

Aki diszes mit dolgozik?:(

Van egy diszes tori-angol tanarom de lemondhatok a tanari palyarol az uj rendelet miatt..



2023. júl. 18. 06:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megtennéd, hogy belinkeled ezt az új rendeletet? Nem lehet, hogy ez csak tévhit, álhír? Én nem tudok ilyen rendeletről.
2023. júl. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 Nem alhir,fennt vannak az egyetemek oldalan :/

[link]


[link]


Osszes pedagoguskepzesnel kizaro okok:

- érettségi vizsgatárgy alóli teljes vagy részleges felmentés.

- tanulási zavarok terén érintett vagy diszgráfiás,diszkalkuliás,diszlexiás

2023. júl. 18. 07:45
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Olyan szakmát képzelj el, aminek semmi köze a matekhoz. Miért nehéz ez?

Mert ha vállalkozó vagy és nem érted a pénzügyi részét, akkor hamar belebuksz, vagy eladósodsz. Ha beosztottként dolgozol, akkor az irodai melók javarészéhez kell matematikai alaptudás, bár nem kell hatványozni, meg testek térfogatát számolni, de vannak programok, amik az informatika miatt működnek, és lehet őket használni, de ha nem érted, amit csinálsz, az pont ugyan olyan, mint egy árufeltöltő vagy gyári munkás a szalag mellett, csak nem fizikai, hanem szelleme munka. Amihez nem kell, azok a sofőri állások. Taxis, csomag/ételfutár, kisfuvaros/költöztető, nagyfuvaros/kamionos, buszvezető, villamosvezető, hév, metró, vagy vonatvezető. Oda a pályaalkalmasságiknak kell megfelelned, viszont a legtöbb esetben kell a minimális gépészeti tudás, illetve az elsősegély is, illetve nem árt a monotóniatűrés sem.

Gond nélkül lehetsz fordító, tolmács, író, festő, vagy akár amit írtál, tetováló is. Egyik sem könnyű, de mindegyik olyan, amiből, ha jól csinálon, van kitartásod és tehetséged, akkor nagyon meg lehet gazdagodni.

Az SNI önmagában nem mond semmit. Érdemes lenne egy IQ tesztet és egy komplexebb EQ tesztet is csinálnod, hogy tisztában legyél pár dologgal. Érdemes lenne elmenned pszichiáterhez kivizsgálásra, (pszichológussal egyenben) hogy megtudd, milyen mentális gondjaid vannak. SNI esetében ezer és egy problémád lehet, amit kihat az életedre, de ha nem tudod őket, akkor nem érdemes fejest ugrani akármibe, mert nem olcsó a világ. Szabadbölcsésznek az menjen, akinek apuci és anyuci a popsiját is kimossa. Szép dolog a filológia a filozófia a különféle vallási és egyéb tárgyak, de önmagában arra elég, hogy a mekiben krumplit süss.

Ha megvannak a fentiek, akkor keress egy jó pályaválasztási tanácsadót, illetve nem árt a későbbiekben egy life coach/traner vagy egy mentor, akor abba a pályairányba el tud kalauzolni. Menj el oktatási kiállításokra is, az sem rossz dolog.

A vállalkozási ügyviteli ügyintézőt felejtsd el. Bérszámfejtéseket kell tudni, van jogi oldala és pénzügyi oldala is (matek).

A pedagógusi pályát is felejtsd el.

A pénzügyi tevékenységi körökben való szakmákat is illetve a gazdasági szakmákat is.

A legtöbb egyetemen komoly szintű matematika van. Mérnöki pályáról ne álmodj. Informatikai pályáról sem.

Viszont szakács gond nélkül lehetnél. Cukrász is. Nagyon sok szakma van, amit még írhatnék, de nincs végtelen időm ;)

Remélem azért segítettem ennyivel is.

2023. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#2: Ezek csak specifikus egyetemek specifikus szakjainak a linkjei, nem pedig a rendelet maga. Engem a rendelet érdekelne nagyon, hogy tényleg létezik-e, és hogy pontosan mi a szövege. Őszintén szólva abszurdnak tartom, hogy valaki diszkalkuliával ne lehessen például magyar-történelem szakos tanár. Ha ez így van, az ellentmond a józan észnek éppúgy, mint annak az elvnek, hogy méltánytalanul, indokolatlanul nem szabad a fogyatékkal, betegséggel élőket hátrányosan megkülönböztetni.
2023. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3 4.óta vagyok SNI-s,

Szociális szorongás,pánikbetegség,pszichés fejlődési zavar,tanulási zavar,diszkalkulia

Ezek a gondjaim amit a pszichiáter,szakszolgálat is jóváhagyott.

Tanácsadónál másfél éve voltam,ugyanúgy a pedagógus pályát ajánlotta a csecsemő és kisgyermeknevelőt,de mint írtam a 2023as rendelet szerint nem lehetek.

Egyébként matek helyett biológiából és digitális kultúrából fogok érettségizni:)

Unokatestvérem sni-s emberként lett gyógyped,láttam már autista gyógypedet is tudod😉Mert pont az sni-s emberek tudnak az sni-s gyerekeken segíteni,ők tudják hogy milyen átmenni ezen,és mikor az iskolába nem vesznek fel mert sni-s vagy,vagy mikor a tanár és a diák piszkál téged a gondod miatt,hogy amíg te 1 hetet tanulsz egy dolgozatra addig a többiek csak 2 napot,hogy milyen egy szakszolgálati vizsgálat,hogyan kell kezdeményezni stb…

De mindegy is🙂

Cukrászt és a szakácsot hagyjuk is,a mértékváltásokat semennyire sem tudok,és csomó ismerősöm dolgozik cukrászként,szakácsként,pincérként,pékként és folyamatosan 12-14 óráznak még gyakorlaton is😃

Megpróbálom majd a tetoválót,aztán egy nemzetközi tanulmányokat vagy egy emberi erőforrásokat😊

2023. júl. 19. 05:49
 6/13 A kérdező kommentje:

#4 felveteli kovetelmenyekben van benne=nem vesznek fel

Bar nem ertem ovodapedagogian,es kisgyermeknevelon ez miert kizaro ok gondolok a diszkalkuliara,mivel sem a bolcsoden sem az ovodaban(max 10ig szamoltok)nem szamoltok,szoroztok

A tanitonal,konduktornal ertem

Gyogypedagogian azt tanuljak hogyan kell matekot tanitani

Matek szakos pednel oke,de egy humannal nem ertem🙂

2023. júl. 19. 05:57
 7/13 A kérdező kommentje:
#3 Diszesen (ha nem lenne ez a rendelet) szerintem siman el lehetne menni egy irodalom-angol tanarnak:)
2023. júl. 19. 05:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én erről most hallok először, de elhiszem!

Nem ez az első baromság, amit törvénybe mártottak.

Szerintem a 4-es nem véletlenül kérdezte a törvényi helyet, mert ha tényleg van ilyen, akkor ez szembe megy az Alaptörvénnyel!

Csak meg kéne találni ezt a tetves törvényt, mert igen érdekes lehet...

2023. júl. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a tanáris képzéseknél nem találom a leírásban, hogy kizáró ok a diszkalkulia. Például a magyar-angolnál nincs semmi ilyesmi. Az óvodapedagógia, tanító, kisgyermeknevelő, gyógypedagógia stb. képzéseknél ott van, de a tanárin nem.

Szerintem ennek nézz még utána!


Fordító simán lehetsz. Vagy elvégzel egy nyelvszakot és fordító mestert (ehhez egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsga kell!), vagy egy körülbelül bármilyen alapképzést + szakfordító szakirányú továbbképzést. Mindkettő öt év összesen.

2023. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Tetováló képzések gyakran lehúzások. Magyarországon kozmetikus végzettséggel lehet szalont nyitni tudtommal, de az ott dolgozóknak nem kell semilyen "papír". (Nem is letezik államilag elismert). Én magam kezdtem el tetoválni, bár mérnökit végeztem és mellékállásban csinálom hétvégente.

Rendelj egy gépet, festéket meg műbőrt, és kezdj gyakorolni. Vannak fent nagyon jó youtube videók. Banánra is jó tetoválni egyebként, aztán ha szépnek gondolod kezd el magadra, mert nagyon más az igazi bőr, akkor látod hogy gyógyul le, tudsz kísérletezni a mélységgel, mi az ami kikopik, mi az ami már hegesedik stb.

2023. júl. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!