Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik gimnáziumokban van...

Melyik gimnáziumokban van japán kínai koreai es más nyelv oktatás az angolon és a németen kívül?

Figyelt kérdés
Szeretnék más nyelvet is tanulni nem csak a szokásos német angol nyelvet amiket írtam fenti nyelvek én azokat tanulom szóval az érdekelne mely gimnáziumokban van ezekre lehetőség. Illetve van ahol nem 2 nyelvet tanulnak hanem 3 vagy több?

2023. júl. 24. 06:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Örülj, ha átvesz valamelyik, ne válogass!
2023. júl. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Budapesten japán van a Babitsban, a Xantusban, a Hunfalvyban, a Kürtben, a Humán Intézetben és a Garabonciásban.

Kínai van a Magyar-Kínai Kéttannyelvűben, a Kürtben, a Madáchban, a Pannonhalmi Béla Gimiben, a Xantusban és a Trefortban (itt csak hatosztályos képzés indul).

Ezeknek a suliknak egy része fizetős.

2023. júl. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 2. Válaszoló. Sokat segített.😇
2023. júl. 25. 06:14
 4/14 anonim ***** válasza:

"japán kínai koreai es más nyelv ... amiket írtam fenti nyelvek én azokat tanulom"

Ez minimum négy nyelv. Ennyit tanulsz párhuzamosan 14 évesen?

2023. júl. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

És melyiket nem fizetések? Előre is köszönöm.

Utolsó válaszoló: igen 4 nyelv minimum nekem nincs velem bajom szeretem😊. Remélem másnak nincs kifogása mert ez az én dolgom.

2023. júl. 25. 21:45
 6/14 anonim ***** válasza:

"Remélem másnak nincs kifogása"

Miért, kinek van?...

2023. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Na jó én nem azért írtam ki ezt a kérdést hogy mások belém álljanak szóval az értelmetlen válaszokat tartsátok meg magatoknak mert eddig 4 válaszban 1 volt jó, és erre egyik kedves személy se írjon választ csak a kérdésemre .

Köszönöm!

2023. júl. 26. 06:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Ahol biztos nincs tandíj:

- Babits (gimi)

- Hunfalvy (közgazdasági technikum)

- Madách (gimi)

- Trefort (6 osztályos gimi)


Ahol biztos van tandíj:

- Xantus (gimi, itt most kb. 100 e Ft egy félév, ez nem olyan vészes)

- Kürt (gimi, itt jóval drágább a tandíj)

- Humán Intézet (gimi)

- Garabonciás (művészeti suli)


Azt nem tudom, hogy a Kínai-Magyar kéttannyelvűben és a Pannonhalmi Bélában van-e tandíj.


Pontos infókat a sulik tudnak adni.

2023. júl. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"van ahol nem 2 nyelvet tanulnak hanem 3 vagy több?"

Ez attól függ, hogy pontosan melyik osztályba akarnál bekerülni. Melyik évfolyam a cél egyáltalán? 11. vagy 12.?

2023. júl. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha átvétellel szeretnél menni egyik suliból a másikba, és az új suliban olyan nyelvet tanulnál, amit előtte még nem tanultál iskolai keretek közt (tehát nincs belőle osztályzatod), akkor az átvételnek feltétele, hogy az adott nyelvből tornászd fel magad a leendő osztályod szintjére, és tegyél belőle osztályozó vizsgát.

2-nél több nyelvet az órarendbe nem tudnak belerakni, igy is nagyon magas az óraszám. Viszont az esetleg lehetséges, hogy ha az egyik nyelvedből 10-edik után megcsinálod az előrehozott érettségit, a 11-12-edik évfolyamon elkezdj egy harmadik nyelvet, pesze csak akkor, ha összejön egy csoport, akik hasonlóképp előrehozottaztak, és azonos nyelvet szeretnétek tanulni. Hisz egy meglévő csoportba nem tudnál bekapcsolódni, mert ők jóval előrébb járnak 2 év nyelvtanulás után.

Ezeket a lehetőségeket a kiszemelt iskolákkal a legegyszerűbb leegyeztetni, ők tudnak pontos infót adni.

2023. júl. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!