Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyszerre mind a ketto hitelt...

Egyszerre mind a ketto hitelt lehet kerni? Tandij es a szabad felhasznalasut?

Figyelt kérdés

Bsc egyetem.

Programtervezo info


2023. júl. 26. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire hátrányos helyzetű vagy akkor vegyed, akádálya nincs, de értelme sem.
2023. júl. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajna szuleim nem tudnak tamogatni :/ szegeny csaladbol szarmazom, en lennek az elso egyetemista a csaladban
2023. júl. 26. 23:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennek így nincs sok értelme azt vissza is kell fizetned még akkor ha kedvező kamatatozású. Ez sajnos nem ilyen egyszerű amilyen jól hangzik,ez a lehetőség. Nekem sok ismerősöm felvette, engem meg hecceltek, hogy elsőre nem vettek fel a 400+ pontos állami szakra.

Ők miután elvégezték az egyetemet, szinte szenvednek, hogy pályakezdőként nem tudnak annyit keresni, hogy a hitelt is vissza fizessék és még éljenek is normálisan, vagy előre lépjenek. A legtöbb ez végett keserű lettek.

Én következő évben újra érettségiztem egy tárgyból, ami jobban sikerült, mint az előző, és simán felettek államilag támogatott formában.

Az üres évben tettem még egy nyelvvizsgát, amiért már teljes plusz pont nem járt (legalább még volt a két nyelvvizsgát közép+felső és nem kellett azon izgulni, hogy megfelelő nyelv vagy nyelvi szint végett nem kapok diploma).

Közben elvégeztem még egy egy éves szakirányu OKJ, amivel ha nem is sok pénzért de egyetemi idő alatt eltudtam helyezkedni, így tudtam, hogy levelezőre szükséges mennem. Nem bántam meg mert szereztem szakmai tapasztalatot az egyetem alatt, + pénzt kerestem.

Nem bántam meg a döntést, sőt... örülök neki elnézve, meg el hallgatva a többieket.

Mire még volt a diploma, volt szakmai releváns gyakorlatom, így a diplomámat is jobban tudtam hasznosítani.

Sokakat tapasztalatlanság végett fel se vettek dolgozni, vagy ha igen akkor is szinte titkárnői, vagy valami hasonló munkakör. Panaszkodott az egyik hogy egy mérlegképes könyvelő, akiről tudta nem volt diplomás többet keresett mint ő diplomával. (Nyilván tapasztalatabb volt nála)

Szerintem gondold ezt át azok alapján, amit leírtam. Főleg ha a családod nem tud segítségedre lenni, mert nem biztos hogy kezdőként fogsz találni egy nagyon jó fizető állást.

Azt nagyon becsülöm benned, hogy tanulni szeretnél és ki szeretnél törni az otthoni kőzegből.

2023. júl. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!