Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Néhány kérdés az érettségi...

Néhány kérdés az érettségi vizsgárol (? ) Bővebben lent

Figyelt kérdés

Azok lennének a kérdéseim, hogyha az érettségi nem sikerül, újra kell-e járni a gimnáziumot, vagy próbálkozhatok újra, anélkül, hogy újra elvégezném a (jelen esetben) 4 évet?

És ha nem akkor, a sikertelen érettségi után milyen végzettségem lesz, ha kijártam a gimnáziumot, az érettségi viszont sikertelen volt? Csak nem 8 általános?:O


Bocs kissé lehet hülye kérdések, de nem vagyok tisztában ezzel kapcsolatban.


Válaszokat előre is köszönöm!


2010. okt. 14. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha az érettségid nem sikerül, akkor tehetsz javítóvizsgát, de úgy tudom, az már pénzbe kerül.

2010. okt. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És javítóvizsgát hányszor lehet tenni? Úgy értem, hogy ha (ne adj isten) nem sikerül az sem, akkor tehetek újra javítóvizsgát, vagy az volt az utolsó lehetőségem?
2010. okt. 14. 17:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Akárhányszor érettségizhetsz, de csak az első ingyenes :) tudtommal nincs számbeli korlát, hogy na akkor most érettségiztél matekból 4. alkalommal, nem jöhetsz többet. :)
2010. okt. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbuknál akkor nem kell újrajárni azt a 4 évet. De ha véletlen olyat húznál amit nem tudsz akkor is lehet póttételt húzni, és ha mondjuk 5 tárgyból 1 nem sikerül, akkor legközelebb csak abból az egyből kell vizsgáznod. Akik eljutnak az érettségiig, azok általában sikeres vizsgát is tesznek, nem olyan nehéz mint elsőre hangzik, hidd el :)
2010. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ne félj az érettségitől. Legalábbis attól ne, hogy nem sikerül. Biztosan sikerül. Ha úgy rugdalnak át kettessel minden évben, akkor is menni fog.


Én sose voltam éltanuló középiskolában, sose tanultam igazából, csak nagyon ritkán. 3-asocska voltam egy teljesen átlagos szakközépiskolában. Rátanultam csak az érettségire, aztán 4-es 5-öseim lettek csak. 12.-ben második félévtől matekoztam sokat, aztán... Igazából ennyi, infoból vizsga előtt 1-2 nappal 1-2 feladatot megcsináltam... Nem tudom, de szerintem még egy általános iskolás is megtudja írni kettesre. Szóbelire persze széttanultam a fejem, de arra lesz 2 szabad hónapod.


Ma főiskolára járok (mérnök szak), és az évfolyamban szerintem én vagyok az egyik legjobb. Igaz, meg is szenvedek érte, most is matekozok, csak rászántam 2 percet a gyakorikerdesek olvasására. Sőt, minden nap órákat tanulok, de itt van ami hajtja az embert, az, hogy legyen ösztöndíja. Ki ne örülne havi 10-30 ezer forintnak?:D

2010. okt. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat! És lenne egy kérdésem még. Az, hogy info érettségire fel tudok készülni egyedül anélkül, hogy bejárnák órákra? Ugyanis nincs külön informatika óránk, és az érettségin kell egy szabadon választott tantárgy. Vagyis azért nincs info óránk, mert 10. év elején kellett választani egy fakultációt, én a matekot választottam, ami alapbol érettségi tantárgy. Tehát fel tudok-e majd készülni az info érettségire, így egyedül?
2010. okt. 14. 17:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyit gyakorolsz. Mindenesetre hajts a legjobb eredményre, az, hogy én nem tanultam 4 évig hátrány volt olyan szempontból, hogy érettségi előtt fél évvel szétmatekoztam a fejemet is. Még szünetekben is matekoztam. Aztán már az előző évieket 5-ösre tudtam megírni, de végül 4-es lett saját hiba miatt.


Infoból tanulj meg wordozni, excelezni, adatbáziskezelni (ez a rész nekem nem lett jó, mert a tanárunk nem tanította meg-.-), powerpointozni, meg weblapot szerkeszteni. Ezek vannak az írásbelin. Szóbelire meg én is 0-ról kezdtem, minden tételt szóbeli előtt tanultam meg abban az 2-3 hónapos "szünet"ben.

2010. okt. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha megbuksz majd októberben elmész az előrehozott/pót érettségire. iskolai végzettség be nem fejezett gimnáziumi tanulmányok
2010. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!