Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli pszichológia BA?

Károli pszichológia BA?

Figyelt kérdés

Idén ősszel kezdem az egyetemet, ezért kíváncsi lennék rá, hogy akik oda járnak/jártak, hogyan vélekednek a képzésről.

Tényleg olyan gyakorlatias, mint sokan mondják? A tanárok normálisak vagy szeretik szivatni a diákokat? Heti 40 órás munkaidő mellett teljesíthető a nappali tagozat?



2023. júl. 28. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szinte minden nagy neves egyetemen szivatósak a tanárok mert azt hiszik a színvonalat akkor lehet fenntartani ha sokat buktatnak hülyeségek miatt is.


Persze, van kivétel... de minden íly módon elismert egyetemen gyakori az ilyen tanár. Egy idő után (én elte-s voltam) csak úgy mertem tárgyakat felvenni, hogy előre utánaolvastam mindenkinek is a markmyteacher-en. Úgyhogy tényleg próbálj meg olyan emberekhez venni fel tárgyakat akikről jók a vélemények mert hanem hamar kiégsz.

2023. júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

“Tényleg olyan gyakorlatias, mint sokan mondják?”


Nem tudom mit értesz gyakorlatias alatt, de a pszichológia (helyesebben viselkedéselemző) alapképzés célja az ELMÉLETI ALAPOKAT átadni, nem a “gyakorlat”. Ugye te se szeretnél olyan sebész kése alá feküdni, aki nem tanulta meg rendesen az anatómiát, biokémiát, helyettük inkább már az első évben boncolt? 😳

2023. júl. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A gyakorlatiast ugy ertettem, hogy kozos projektek a csoporttarsakkal, egyenileg/kozosen megoldott feladatok, vitak, gyakorlatok.

A sebeszes peldat inkabb nem kommentalnam, nyilvan nem erre gondoltam.

2023. júl. 28. 19:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!