Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem enged a Neptun...

Miért nem enged a Neptun jelentkezni a kollégiumba?

Figyelt kérdés
Sikeresen felvettek az Elte Btk-ra és jelentkezni akarok kollégiumba, de ha eljutok odáig az írja ki, hogy "A kollégiumi jelentkezés nem sikerült!", mikor a jelentkezés gombra kattintok. Itt a gyakorin azt olvastam, hogy az lehet a baj, hogy aktiválni kell a félévemet. Megcsináltam és még mindig ezt írja ki. Mit kéne csinálni? Miért csinálja ezt a Neptun?

2023. júl. 29. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Welcome!


Reg nem teszunk fel olyan kerdeseket mit miert csinal a neptun, ha megnyugtat ez rosszabb lesz a kesobbiekben.


Egyebkent ha az aktiv felev megvan akkor nem ertem mi lehet a problema, a kolikat ki tudod valasztani?


Benne van a pakliban hogy rendszerbiba (ami nem lepne meg) .


Ha semmi nem oldja meg en irnak a KolHÖKnek hogy legyenek kedvesek intezkedni tekintve hogy szukos a hatarido

2023. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha ez vigasztal, ugyanez van nálam is most. Aktiváltam és ugyanúgy ezt az üzenetet kapom. Biztos rendszerhiba lesz...
2023. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Nálam is ugyanez a helyzet, ELTE ÁJK-s vagyok
2023. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azóta rendbe jött. kb olyan délután kettő körül. Most inkább arra lennék kíváncsi, hogy miért kérnek ennyi igazolást ilyen rövid határidőre? Mármint a koligénylésnél. Nem töltöttem fel egyet sem, ami evidens. Nem fogok 3 havi jövedelemigazilást anyámmal kikéretni rá vonatkozólag a hivatalba. Ennyi idő alatt nem is lehet, a másik meg, hogy mit képzelnek magukról? Hetedíziglen mozduljon meg az egész családom az ő túlbürokratizált adminisztrációjuk miatt? Meg hatósági bizonyítvány ami 3 hónapnál nem régebbi? Úgy, hogy most tudtam meg, milyen igazolás lesz, mert eddig nem tudhattam, mert nem küldtek Neptun jelszót? Mi rák van gec'?
2023. júl. 29. 20:08
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

A jovedelemigazolast konkretan 2 p kiallitani a munkaltatonal, mint ahogy az onkormanyzatnal is kb 5 perc kikerni a tartozkodasi igazolast, ezek nem valami hu de nagyon nehezen beszerezheto papirok, es valami alapjan muszaj rangsorolni az embereket, nem lehet csak ugy bemondasra.


Arrol nem beszelve hogy hozzateszem , az ember tudta hogy majd kollegiumba akar jelentkezni es utananezett a kollegiumi jelentkezes menetenek nem csak ugy hopp eszebe jutott hogy en akkor ma jelentkezem, a segedletbe fent van konkretan minden papir amit kerhetnek fuggoen az adott helyzet statuszatol.



Lehet hogy most ezert le leszek pontozva :D had legyek. Ugyanugy ahogy az ember utananez az egyetemnek ahova megy, nem art ugyanugy minden masnak is utananezni. A vegen az lesz hogy majd ha a beiratkozasnal kerik a papirokat az lesz mondva hogy “mit kepzelnek magukrol?” Imadom 😃


Sikeres felvetelit

2023. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én utána néztem a kollégiumi jelentkezésnek és utána is kérdeztem, de senkitől nem kértek, ugyanis a Neptunban benne van, hogy büntetőjogi felelősséged tudatában állítod ezt, és a Neptun sem szól, ha nem küldesz csatolmányt, ami inkább azt jelenti, hogy igazolni tudnod kell. És különben is szólnak ha valami hiányzik. Szóval nem, nem kell előre tudni, mert nem lehet, és nem így működik, hogy alaposan (ha kitaláltam, hogy egyetemre megyek), a 48. Kolhök okiratig elolvasok mindent. Amúgy meg, irreális, hogy nincs benne minden központi adatbázisba. Ezek egy szervezethez tartoznak, aminek Magyar Állam a neve. Bármikor utána tudnak nézni. A beiratkozásnál meg nem a nagyapám nyugdíjkivonata fog kelleni, egy szűz lány teliholdkor kiontott vérének és Kennedy elnök hajszálának leadásával, hanem személyi meg ilyesmi, azonosítok, amiket NEKEM kiküldtek. Tudod honnan tudom? Hogy megnéztem előre, mert ezt nem irreális tudni előre. A kolipapírokkal ellentétben.😁 Meg egyébként is évente változnak a dolgok, ha az egyetem és a Neptun elfogadta, a csicska hallgatói önkormányzat csak ne játssza hivatalt. Egyébként is egy korrupt túlbürokratizált menekülő út a korrupt hajlamú rosszul tanulóknak akik ide menekülnek. Van aki 38 évesen is ott van. Etc. Szóval rosszul gondolod, azt meg, hogy lepontoztak, hát Istenem, szerintem el tudod viselni 😂
2023. júl. 29. 23:54
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként se tartózkodási igazolást kérnek (akarom mondani, hol kérnek hol nem, a rendszer azért e nélkül is elfogadta), hanem Hatósági Bizonyítványt, ami nem 2-5 perc, hanem kb. 1 hét míg kiállítják.
2023. júl. 29. 23:56
 8/13 anonim válasza:
Te/ti mi alapján rangsoroltátok a kolikat? Én távolság mert nekem az ELTE kolik minosegben kb 2 lehet jobb meg felszereltebb, a tobbi meg ugyanaz. De en neztem h melyik van kozel metrohoz meg ilyenek.
2023. júl. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én távolság.
2023. júl. 30. 17:32
 10/13 anonim válasza:
Ha egy kicsit is érdeklődtél volna a kollégiumi jelentkezés iránt, márpedig előttem is mondták, valószínűleg nem 26-án az sms után döbtötted el, hogy te kollégiumba mész, megtaláltad volna ugyanazt a táblázatot, amit a kolhök feltöltött facebookra. abban a táblázatban minden le van írva amit be kell szerezned a jelentkezéshez. a hiánypótlási időszak pedig pont erre lett kitalálva: ha valamilyen dokumentumot nem tudtál beszerezni időben (mert állításod szerint van amit egy hét alatt állítanak ki, hozzátenném én két nap alatt elintéztem), fel tudd tölteni a jelentkezés után is. ezek a dokumentumok pedig tetszik vagy nem, feltétlen kellenek a jelentkezéshez, mivel hogy a szociális helyzeted alapján kapod a pontokat. én is akkor álltam neki beszerezni a dokumentumokat mikor elindult a jelentkezés, annak ellenére, hogy tisztában voltam mit kell beszereznem, mert utánanéztem, mégis el tudtam intézni mindent két nap alatt. de ha te annyira nem vagy képes, hogy kikéress egy jövedelemigazolást a saját érdekedben, akkor így jártál. nincs lehetetlen, csak tehetetlen.
2023. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!