Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ilyen jelenleg egyetem...

Tényleg ilyen jelenleg egyetemre járni?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom egyetemre járt 2009 körül. Azt mondja hogy látástul vakulásig kell tanulni a hét majdnem minden napján. Nincs idő lazítani, kivéve ha engedik. (Mondjuk azt azért tudom róla, hogy szeret túlozni:)) Ez változott 2023-ban? Van idő lazításra? Nagyon be vagyok føsva, nem akarok idegileg szétroppani. Mi a véleményetek? (Műszaki karra jelentkeztem)

2023. júl. 30. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Hát aki gyengébb képességű annak igen, aki könnyebben tanul, annak nem. És egy műszaki szakon nyilván többet tanul ugyanaz a képességű ember mint egy bölcsész szakon
2023. júl. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nagyban függ az egyéni képességektől is, van aki figyel órán és már szinte az elég is neki másnak meg rengeteget kell tanulnia hogy ugyanazt a szintet hozza. Átlagban a műszaki szakok nem könnyűek, de ez a látástól vakulásig dolog azért nem igaz. BME híres erről hogy szeretnek szivatni, de még az mellett is jut idő lazítani. Amúgy ha jót akarsz magadnak nyilván készülj hétről hétre, ne ZH/vizsga előtt 1 nappal akard megváltani a világot (töltelék tárgyakra ez nem feltétlen vonatkozik).
2023. júl. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pannon Egyetemről van szó, erről mit tudtok?
2023. júl. 30. 19:58
 4/13 A kérdező kommentje:
Egy BME nekem nagy falat lenne, beke us pusztulnák xddd
2023. júl. 30. 19:59
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Hajjaj, ezzel a nyelvhelyességgel nem csoda, ha neked sok a BME...

Ha el akarsz valamit érni az egyetemi képzéssel, akkor folyamatosan kell tanulni, de az túlzás, hogy látástól... Minden héten nem árt 2-3 órát foglalkozni az anyaggal, s a számonkérés hetében pedig koncentráltabban.

2023. júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5-ös: Úristen, most látom hogy elcsesztem az utolsó mondatom :DD Kicsi a billentyűzet telefonon, félregépeltem :DD


Köszi a válaszokat skacok, kicsit elmúlt a "føsás" érzésem xddd

2023. júl. 30. 20:08
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem ilyen. Az egyetemisták legnagyobb része jó esetben csak bejár az előadásokra (rosszban még arra se), aztán vizsgaidőszakban tanulnak csak a vizsgára. Bőven van idő szociális életre, kikapcsolódásra.
2023. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Pannon Egyetemen is ugyanazt tanulod, mint a BME-n, csak a BME tele van frusztrált docensekkel meg tanársegédekkel akik igyekeznek keresztbe tenni a hallgatóknak, míg egy kis vidéki egyetemen kisebbek az évfolyamok, jobban felszereltek és több tanár jut egy hallgatóra.
2023. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
PE-től meg főleg ne foss :D Vannak ismerőseim és volt osztálytársaim akik MK-n végeztek itt, többségnek diákmeló is belefért mellette aztán időben vagy egy szemeszter csúszással végeztek. Egy ismerősöm van aki otthagyta a mechatronikát, de náluk meg becsúszott egy baba közben, úgy már tényleg nehéz. :D
2023. júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki látástól vakulásig tanul az egyetemen, annak általában nincsenek gondjai a vizsgaidőszakokkal. Én jártam mindkét úton, először kiéltem a vad bulizós-piálós, nem tanulós korszakom. Utána átkapcsoltam, és végig szinte jeles tanulóként diplomáztam. Tudod, nem bánom azt a pár évet amit úgymond feláldoztam, mert nagyon jó dolgokat tapasztaltam meg, viszont azt gondolom, hogy ha csak egy utat lehetne választani, akkor a látástól vakulásig tanulást választanám, mert ez adta meg nekem az alapot egy sikeres és szép karrier felépítésére (ami jelenleg is épül hiszen csak nem rég kezdtem építeni ;)). Bulik, csajok jönnek-mennek, de az életed az egyetemen alapozod meg. Ha elcseszed, sokszor nincs második esély
2023. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!