Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az idei évben végeztem egy...

Az idei évben végeztem egy foszk képzéssel ami kereskedelem és marketing logisztika szakirányon. És most szeretnék jelentkezni a pótfelvételin és ezt a képzést mire tudom úgy beszamittatni hogy kiváltsa az emelt érettségit? Vagy van még ilyen

Figyelt kérdés
Gazdasági infora mennék,vagy még egy foszkra vagy pedig alap képzésre
2023. aug. 3. 11:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Van a felvin egy megfeleltető táblázat, ahol meg tudod nézni, hogy a régi OKJ, vagy az új rendszerben elvégzett technikusi képesítés melyik alapszakhoz jó, de ott többletpontot tudsz érte kapni, ha olyan szakra adod be ahova jó. Idén csak az 54 vagy 55-tel kezdődő OKJ-t fogadták csak el, és csak akkor járt érte plusz pont, ha olyan szakirányon mennél tovább, olyan helyre adod be. De az új technkusi végzettségnél is akkor kapod meg ha szakirányra adod be. De a megfeleltető táblába minden látható.

Itt a pontos leírás:

[link]

középtájt van egy olyan: Tájékozató az 1/B. táblázatában kék betűkkel szedett szöveg, az elvezet a táblázathoz. Ott nézelődj.


Technikusi végzettségre 32 pluszpont szerezhető ha szakirányon mész tovább, vagy ahova elfogadják (lásd táblázat)



Az emelt érettségi nem mindenhova kellett, pláne most 2023-ban, azt hogy mik a felvételi követelmények az adott egyetem, adott karának, kiválaszott szakába belemenve tudod elolvasni. Ha valamit nem tudsz értelmezni, akkor a tanulmányi osztályát az adott egyetemnek tudsz pontosítást/megerősítést kérni.

Tehát függ a szaktól mire mennél.


FOSZ-ra nem kell emelt érettségi az biztos.


Igaz ma már aug vége van, és azóta biztos már beadtad valahova, ma már ki is derül felvettek e.

De azért válaszoltam, hátha másnak majd jól jön egyszer ez az információ.


Majd írd meg végül mire jelentkeztél, ha jelentkeztél. Meg azt is hogy siekrült e. :)

2023. aug. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!