Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki szeretne a Mechwartba...

Phantasm_ kérdése:

Aki szeretne a Mechwartba jönni, olvassa el. (Mechwart Andárs, DSZC) Tényleg ennyire jó hely a Mechwart?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez nem egy kérdés lesz, hanem inkább egy kis leírás a Debreceni Mechwart Technikumról, azoknak akik szeretnének bármelyik évben ide jönni. Szerintem a leírtak érvényesek lesznek évekig, szóval ha ezt a kérdést évek múlva látod, akkor is érvényes lesz.


I. Vannak lányok az iskolában?

Szóval, amit nagyon sokszor szoktam hallani kérdésként, hogy vannak-e lányok, igen vannak. Nagyon kevés van a suliba, és ha szeretnél magadnak valakit itt, akkor felejtsd el, nem rosszból írom ezt, hanem tényleg.

Ha nem szereted a cigizős, mayb (talán) drogos lányokat, akkor hagyjad. Nem megsérteni akarom őket, de szerintem vannak egy picikét jobbak is, ilyen téren; egyébként általában nem teljesítenek rosszul, tehát tudásuk van, és nem mindegyik cigis, stb. (Tehát van remény azért...)


II. Mennyire jó is igazából?

Régebben jobb volt az oktatási szint, hallom tanároktól más iskolákban, hogy már nem az, és én is ezt mondom, oktatásban van jobb iskola, szakmailag viszont szerintem jó, de másban nem. Azt éreztem amióta ide járok, hogy megy a reklám, hogy nagyon jó a suli, pedig egy rom az egész épület, nagyon rossz, elmegy a kereszteződésben egy kamion, és beleremeg az iskola, életveszélyes. Mint ahogyan írtam az oktatás sem annyira jó már. Nem biztos, hogy amit reklámoznak róla, hogy igaz. (és általában nem az)


III. Tanárok, órák milyenek?

Mivel most jelenleg tanárnak lenni nem jó, így csak az idősebb tanárok maradtak nekünk (meg egyébként is, ha ez a helyzet nem lenne), de egy pici szinten jönnek más tanárok is, akik nem annyira idősek. Régi oktatási mód, szigor, stb. Ez nem is baj, a baj az az, hogy nem tudnak a mai korral megértés találni, vannak helyzetek amiket szerintem nem jól kezelnek, oktatási szempontból sem. Vannak viszont olyan idős tanárok is akik egészen jók ebben, ez az egész tanáros dolog szerencse, kinek mi sikerült. Egyébként amit leírtam, hogy idősebbek vannak, ez leginkább az alap tantárgyakra igaz, szakmában vannak fiatalabbak is, és velük nagyon jó az óra, haladunk, tanulunk, és van eredménye. A tanórák tanártól függőek, mindegyik tanárnak megvan a saját elvárása, van akinek nagyon nagy, és van akinek annyira nem. Amit tudsz tenni, hogy megpróbálsz mindegyikhez hozzászokni, és a lehető legjobbat csinálni. 9.-ben kell az a jó-pozitív benyomás a tanárod felé, és akkor már jó leszel.


IV. Milyenek átlagban a Mechwartos diákok?

Vegyes, vannak akik nagyon benne vannak a szakmában, vannak akik annyira nem, le vannak maradva, és így tovább, akik erősebbek a sima tantárgyakból, és a szakmaiból meg nem, és ez fordítva...

Szerintem annyira nem szupi, lehetne jobb, nagyon sok a drogos-cigis, egymásnak tradelik a drogokat, stb. Sok olyan van akinek az IQ szintje szépen fogalmazva kevés, a kisebb osztályokat bántják, megy a flex, hogy nagyon menők, képesek a falba verni a fejüket, stb.-

Van egy csomó agresszív diák is, akik az előbbieket csinálják, szóval nem árt vigyázni néha. Szerencsére ez is csak egy része (de sajnos a nagyobbik); ami pozitív, hogy ennek ellenére is van tudása a diákoknak (többnyire ._. ), de szakmában szerintem csak azoknak van sikere akik már nyáron megtanultak programozni, vagy még általánosban. Ha még most is szeretnél ide jönni, akkor kezdj neki, mert így jobb lesz neked, több örömöd lesz, és nem lesz nehéz, kevesebb stressz, több free time.


V. Mennyire nehéz a szakmai része?

Szerintem annyira nem; kell mit tanulni, és vannak nagyobb kihívások, de ha kezdő is vagy, és van benne motivációd (ha még az iskola nem vette el) akkor menni fog. Amit tudni kell, hogy évekig vizsgákat fogtok csinálni, és nem kell aggódni sem, mert nagyon nem nehezek. Ilyen lesz az ICDL (ami még nálam ECDL volt.), és a Cisco csodálatos vizsgái. (Általában egy katasztrófa szokott lenni, meme-nek jó, másra szerintem nem, de azért meg kell csinálni, és nem rossz érzés, hogy van egy ilyen lapod, hogy elvégezted)


VI. Mentálisan milyen hatással van rád?

Láttam egy kérdést itt, és szerintem nagyon jó, hogy meg lett kérdezve, hogy milyen hatással van rád.

Vannak szép történetek is, de azokra nem mennék ki. Lényegében ha nem vagy eléggé erős, akkor tönkremész, és nem a sok tanulástól, hanem az iskolától, néha az ott lévőktől. Röviden ez a lényeg.


Összefoglaló:

Én megbántam, úgy érzem, hogy át lettem verve, egyáltalán nem olyan jó mint ahogyan reklámozni szokták, nagyon nem. Mondják, hogy lesz felújítás, de semmi nincsen. Van, hogy a fél osztálynak állnia kell, mert nincsen se pad, se szék. 30 embert egy 15 fős terembe betesznek... csodás. Meg a termek állapota is az.

Amit még ki szeretnék emelni, amit írnak, hogy erős iskola, stb. - ez szerintem egy template (sablon) szöveg, nem azért nehéz, mert nehéz a tanulás, meg mert sok mindent kell csinálni, hanem azért mert mentálisan kicsinál téged. Ha néha tanulsz, akkor is lesz egy eléggé jó ösztöndíjad, ami több 10k forint havonta, szóval még erőltetni sem kell magadat, még szabadidőd is lesz. Ami nehézzé teszi az maga az iskola, az az egész tér ami ott van. Mivel manapság kell Diploma, ezért szerintem egy gimi talán jobb választás mint ez az iskola, mert ugyan oda kerülsz, (ha tanulsz ofc) csak 5 évet nem kell szenvedned. Ami viszont nem lesz meg az a Technikusi oklevél, ami azért csak nem rossz, de valamit valamiért sajnos.


Lényegében ezt kell tudni. Commentekben lehet egészséges vita, és ha meggyőző, akkor változtatok a véleményemen, de amit ne fejeltsetek el az az, hogy ez azért lett csinálva, hogy kapjanak egy kis segítséget azok akik ide szeretnének jönni, szóval a toxic dolgokat kerüljük, és én sem bántani szerettem volna ezzel az iskolát, vagy utálkozni, hanem az én tapasztalataim leírni, valalmint a helyesírási hibákért bocsánat, sajnos nem a legjobb, és ha ide jársz, és kérdezed, igen ő az Irodalom tanárom...



2023. aug. 3. 20:55
 1/5 A kérdező kommentje:
ui.: Véletlen elírtam a nevét az iskolának, csak nyilván nem lehet átírni.
2023. aug. 3. 21:00
 2/5 anonim válasza:

Először is, a legtöbb dolog amit leírtál nem csak a Mechwartra igaz. Mindenhol megy az elf meg a snüssz és társaik. Mindenhol van bullying bőven. A tanárok is nagyon változóak, de megvan a jó és a rossz is mindenhol (lehet nincs Dr. Máté József, de vannak mások).


Az épület tényleg eléggé omladozik. Életveszélyesnek hívni enyhe túlzás, bár tényleg csak enyhe. Welcome to Hungary:)


Azt meg hogy "A Mechwart Egy Jó Hely", nem kell elhinni, mint ahogy semmit amit egy átlagos igazgató/főnök mond.


A lelkiek (és a Mechi élmény nagyja) a tanáraidon múlik. Ez egy kicsit szerencsejáték, és lehet hogy nem nagyon jön össze. De mint mondtam, ez sem a Mechwart sajátossága, általános igazság hogy egy rossz tanár pokollá tudja tenni a sulis éveidet.


Viszont az utolsó pontoddal, hogy a gimi jobb lett volna, én egyáltalán nem értek egyet.

Köszi, de nem kérek bioszt föcit éneket rajzot kémiát és egyéb kedvességeket, majd tanulok magamnak amit akarok.

Lehet, hogy nem instant munka garancia a Technikusi oklevél, de mindenképpen több mint a semmi.

Ha fogalmad sincs hová visz az élet és mi érdekel, akkor sure, menj el gimibe, majd meglátod hogyan tovább.

De ha tényleg érdekel a szakma amire jelentkeznél, akkor egy szép kis alapot adhat a Mechwart (vagy más technikum), és mellette még ösztöndíjat is kapsz;)


Ha a technikumok mellett döntöttél, valamiben mégis jó a Mechwart: van hírneve.

Főleg az "idősebbeknél", ha azt mondod a Mechwartban végeztél, valószínű kapsz egy elfogadó bólintást, vagy többet.

2023. aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Oké, de kit érdekel ez a baromság amit ideböfögtél?


Én azért vagyok itt tapasztalt egyetemi oktatóként hogy az oktatással kapcsolatos kérdésekre válaszoljak, nem azért hogy felesleges regényeket olvassak. Majd ha tapasztalatra vagyok kíváncsi akkor vagy megkérdezem vagy rágooglezok a véleményekre.

2023. aug. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megválaszolom neked a kérdéseidet.


Szóval ez a baromság azoknak lett írva akik még nem tudták eldönteni, hogy majd melyik iskolába szeretnének menni, pont nyár van, és lehet, hogy pont véletlen ezen gondolkozik több ezer diák. (Nem, nyugi, nem az összes több ezer diák ide szeretne jönni, de 200 diák biztos)


Nagyon jó, hogy tapasztal oktató vagy, és elnézést ha rossz kategóriába tettem ezt a "kérdést", és nincsen semmi köze a magyar oktatásnak, legközelebb jobban választok. Nem kérte senki sem, hogy olvasd el, vagy bármit is írj, mint ahogyan írtam is azoknak lett csinálva akik a Mechwartba szeretnének jelentkezni, de nagy, tapasztal oktatóként nem sikerült megértened. Azt sem kérte senki sem, hogy olvasd el az általad feleslegesnek gondolt "regényemet", valamint írtam, hogy egészséges vitára hajlandó vagyok, és arra is, hogy valaki más leírja az *iskoláról* a saját véleményét, vagy tapasztalatát, és volt is aki megértette, de neked tapasztalt oktatóként nem sikerült (megint); ez sajnos nem a te napod lesz...


Ha tapasztalatra vagy kíváncsi, akkor miért írtál, miért olvastad el? Ott van a Google akkor neked, az majd segíteni fog neked mint tapasztalt egyetemi oktatónak. Én kérek elnézést amiért leírtam ezt az egészet,

Welcome to hungary ;D (nem, azt a commentet nem én írtam alt accountról, nyugi.)

2023. aug. 4. 10:32
 5/5 anonim válasza:
Életem legrosszabb döntését hoztam amikor a mechwartba jöttem 9-esként. Talán ha 2 szóval kéne jellemezni ezt a 4 évet hogy ge*i sz*r :((( KSM-et kaptuk meg ofőnek hát vele ez a 4 év kb 40nek tűnt és sajnos rossz értelemben hogy már azt várta az ember mikor lesz már 12-es, mert szinte mindenért üvöltözött az osztállyal, ami nem tetszett neki. szerintem egy embernek a középiskolás évei talán a legszebbek kéne hogy legyenek, de itt semmi féle közösségi élet nem volt nagyon... Kirándulni stb szinte sehova nem mentünk az osztályközösség se volt enyhén szólva se a legjobb amire rátett az osztályfőnök hogy ne is legyen jó, csajozás ilyesmi fullosan kimarad az ember életéből ami szerintem az egyik legrosszabb amit "kaptam" az iskolától hát igazából külsős gyakorlat egyáltalán nincs ami miatt elmegy az ember kedve az informatikától hogy csak virtuálisan csinálgattunk mindent gyakorlatból, megírtam egy olyan érettségit amivel infós szakokon kívül semmire nem vesznek fel egyetemre, szóval így elég kilátástalannak érzem az életem :c hát így röviden ennyi az iskoláról
ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!