Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket jelöljem be?

Melyiket jelöljem be?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Sajnos idén az álomszakom nem jött össze, de szeretnék tanulni, és képezni magam, így elmegyek 10 hónapos Okj képzésre, ami valamilyen szinten ehhez a szakhoz “tartozik”, tehát jövőre, mire elkezdeném az egyetemet lesz egy kis alapom..

Viszont egy ideje gondolkozom a pótfelvételin is, hogy szívesen tanulnék valamit egyetemen is addig az Okj mellett. Nagyon érdekel a jog, de emelt érettségim nincs töriből, csak németből, ami ide beszámítható lenne.

Három szak tetszene:

Egyik a Károlin a 2 éves felsőoktatási szakképzés (de ez gondolom nem ad diplomát)

Aztán az ELTE Igazságügyi igazgatási

illetve valahol a jogász képzés.


mivel csak egyet jelölthetek be, így nem tudom, melyik jó ötlet. Mindenképp levelezőt és önköltségeset szeretnék, mert az utóbbira nagyobb esélyem van, illetve levelező jobb nekem az Okj miatt.

Bárhova vennének fel, mindenképp befejezném a másik egyetem mellett is, de nem tudom melyik legyen.

Ha minden igaz, akkor jogászra lenne 344 pontom, az igazságügyire 357, és a sima jogira is ennyi..


Szerintetek melyiket kéne megjelölnöm ahova szinte biztos lehet, hogy felvesznek?



2023. aug. 3. 21:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom, hogy ne próbálj meg két lovat egyszerre megülni, különösen nem kezdésnek. Tehát ne kezdj olyan egyetemi képzésbe, amelyre egy év múlva még egy másik egyetemi képzést párhuzamosan rá akarsz majd tenni. Hiába tanulsz szorgalmasan, csak egyetlen vizsgaidőszak lesz, amelybe a két szak összes vizsgáját bele kell majd zsúfolnod, s ez irdatlanul nagy kihívás, amely a lehetetlen határát súrolja. Azok a jogász hallgatók, akik csak a jogász szakon tanulnak, is agyonstresszelik magukat a vizsgaidőszakban, hogy minden vizsgát le tudjanak tenni. Emellé még egy másik szak vizsgáit is bevállalni majdnem teljességgel lehetetlen.


Szóval csak olyanba kezdj, amit önmagában végig is csinálsz, és ne blazírozz későbbi párhuzamos képzésre, mert ilyesmivel szinte biztosan túlvállalod magad. Ami nem megy, az nem megy, hidd el. Ezt magad is látni fogod, ha elkezdesz egy szakot, és az első vizsgaidőszak terhelését a saját bőrödön megérzed. Akkor majd világos lesz számodra, hogy két egyetemi képzés egyszerre végzésének nincs realitása. Ha mindenképp azt a bizonyos álomszakot akarod elvégezni, inkább várj egy évet. Jobban jársz, hidd el nekem.

2023. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Igen, ez a “két lovat megülni egyszerre” dolog aggaszt kicsit.. Lehet, még fel sem fogom, mibe kezdek bele. Gondoltam rá, hogy ha felvesznek, de nem bírom, akkor otthagyom, de eddig amibe belekezdtem, azt mindig véghez vittem.. De most kicsit elbizonytalanodtam. Meg kicsit tartotta bennem a lelket, hogy olvastam hasonlót régebben, hogy valaki orvosi + jogit csinált egyszerre, ami úgyszint teljességgel lehetetlennek tűnik ( amennyiben igaz). Hát, nem tudom, megpróbáljam -e, és ha igen, akkor mit és hogy.. Lehet, ezt még nagyon átgondolom.

2023. aug. 3. 22:21
 3/32 anonim ***** válasza:
96%

"Meg kicsit tartotta bennem a lelket, hogy olvastam hasonlót régebben, hogy valaki orvosi + jogit csinált egyszerre"


Attól hogy van 1-2 kimagasló tehetség, ez egyáltalán nem jellemző, hogy egy ember egyszerre 2 szakot végezzen. Nem rosszból, de azért ne legyenek téves illúzióid, 344 ponttal nagyon messze vagy a zseni szinttől, szóval inkább fókuszálj egyszerre 1 dologra, mert semmi értelme túl nagy fába vágni a fejszét, hogy aztán kiégj és végül semmit ne végezz el.

2023. aug. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne az álomszak?
2023. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

a jogászt nem javaslom okj mellett, levelezőn még nehezebb teljesíteni szerintem, az igazságügyi pedig.. hát valamivel biztos könnyebb de ott is zömében jogi tárgyak vannak, de neked kell érezned a határaidat

nem próbálnád meg az álomszakod inkább jövőre?

2023. aug. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Gyógyszerészi lenne az én nagy nagy álmom. Igazából idén is felvettek volna, de végül egy ponttal lemaradtam a ponthatártól. :D

Mindenképp megpróbálom jövőre, ezt a jogit pedig lehet elengedem akkor.

2023. aug. 4. 11:23
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Potfelvètelin másik iskolába nem tudsz jelentkezni?
2023. aug. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Ahol gyógyszerészi van? Nem sajnos, mert a Semmelweis lenne közel hozzám, a többi egyetem meg mind 2-300 km-re.. de ott meg pont nem hirdettek pótfelvételit. Én vidéki egyetemre is szívesen járnék, csak az anyagiak miatt nem tudnám megoldani.
2023. aug. 4. 11:31
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok, akkor szerintem jobb döntés hagyni a jogot, nagyon eltér a két szak, ha tényleg a gyógyszerész az álmod akkor úgysem éreznéd jól magad a jogon, sok sikert, remélem jövőre sikerül bejutni :)
2023. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, tudatában vagy annak, hogy a gyógyszerész szak az egyik legnehezebb egyetemi szak, ami létezik? Még az általános orvosinál is nehezebb. Lényegében bele van zsúfolva az orvostudomány és a kémia egyetemi szintű tananyaga ebbe az egyetlen szakba. Ne is reménykedj abban, hogy emellett párhuzamosan mást is tudnál végezni. Totálisan esélytelen volnál.


Egyébként ahogy most megnéztem, pótfelvételivel mehetnél Szegedre vagy Pécsre is gyógyszerésznek. S ha egy év után újrafelvételivel felvennének Pestre, akkor a vidéken elvégzett tárgyaidat elfogadtathatnád, és így jó eséllyel nem vesztenél évet. Nem tudom, mennyire vagy szűkösen, de egy albérleti szoba egy vidéki nagyvárosban úgy 50 ezer körüli havi költségből kijön. Ennyit pedig tisztán anyagi megfontolásból is megérne az, hogy egy évvel hamarabb állhatsz majd munkába és lesz rendes jövedelmed. Még úgy is megéri ez a módszer, ha az albérletet és az utazgatásokat diákhitelből fedezed egy évig. Szerintem gondold ezt végig, még vasárnapig jelentkezhetsz.

2023. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!