Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor hány kreditet...

Most akkor hány kreditet vegyek fel?

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre éppen barátkozok a Neptunnal. Vannak ugye a következő tárgyak melyek ajánlott féléve az első. Azt olvastam hogy egy félévben olyan 30 kreditet szoktak felvenni. Most én itt összeszámoltam és ez 57 kredit. Ez azt jelenti hogy nem kell minden tantárgyat felvennem az első félévre amit a neptun ír hogy kötelező és az elsőre ajánlott?


Ha ez így van akkor honnan tudjam hogy melyiket vegyem fel?



2023. aug. 4. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem oldalán van egy mintaterv az alapján, amúgy Neptunban van opció, hogy "ajánlott félév" alapján sorba rendezheted
2023. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Hány tárgyból jön össze ez az 57? Mert 30 kredit teljesíthető mennyiség, az 57 már nem igazán. Annak semmi értelme hogy túlvállalod magad, mivel az egyes tárgyakat sem lehet a végtelenségig felvenni..
2023. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem találtam az én egyetememnél minta tantervet ( bár valószínűleg csak én vagyok béna szóval még keresem)

Egyébként egy félévben pont 30 nak kéne lennie? Vagy olyan 24-el is működőképes az évem?

Nem tudom hogy érdemes-es szabad választható tárgyat felvennem ha nincs meg a 30 kredit

2023. aug. 4. 13:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A mintatantervnek Neptunban is ott kellene lennie.


A 30 kredit az átlagban 30 kredit, lehet eltérés, de ha sokkal kevesebb (pl. kevesebb, mint 15), akkor lehet, hogy nem teljesíted a feltételt, ha túl sok, akkor meg gyakorlatilag megvalósíthatatlan.

2023. aug. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
28-32 kredit egy átlagos félév.
2023. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha írsz szakot és egyetemet, akkor tudunk konkrétabban segíteni.
2023. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában kell is felvenni szabadon választhatót, szóval nem csak érdemes, hanem kell is. Azért is jár kredit. Csak a kötelező tárgyakból nem fog összejönni a 30 kredit. Elsősorban vedd fel a kötelezőeket, majd vegyél fel szabadon választhatót és kötelezően választhatót is, hogy ki legyen a 30 kredit.
2023. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7-es vagyok.


De nyilván megkéne nézni a mintatantervet. Nálunk például úgy van az ajánlott mintatanterv, hogy minden félévben a kötelezőek mellé fel kell vinni egy szabadon és egy kötelezően választhatót is, és így kijön minden félévben a 30 kredit. Lehet máshol nem így van, de nálunk igen, szóval ezért is mondtam, hogy a szabadon választhatóakat valószínűleg nem csak érdemes felvenni, hanem kell is. De írd meg a szak és az egyetem nevét.

2023. aug. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45-nél többet nálunk nem lehetett felvenni.
2023. aug. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk egy év alatt kellett a 36 kredit, hogy ne tegyenek át fizetősre. (Minimum.) A 30 kredit/félév az ösztöndíjhoz kellett. Nézd meg mit ír a tvsz. Első félévben én nem ajánlanám azt, hogy sok plusz tárgyat felvegyél, vagyis addig, amíg nem látod mennyit bírsz.


De tényleg jobb, ha megírod melyik egyetem és szak.

2023. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!