Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet, hogy a tizedikes...

Hogyan lehet, hogy a tizedikes diákok harmada még az alapvető szövegértési szintet se érte el Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egyre rosszabb diákok, szövegértési képessége.
2023. aug. 5. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Rohanás van. Sok a tananyag és egyáltalán nem veszik figyelembe a gyerekek egyéni képességeit és személyiségét, mert nincs rá idő. Rohanni kell.
2023. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Pontosan ez az eredmény megmutatja hogy milyen itt nálunk az oktatás minősége.
2023. aug. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
A gyenge képességűek egyre többen vannak.
2023. aug. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
A Tiktok és társai, a szülők akik háromévesen mobilt adnak a kezükbe, hogy lefoglalják őket.
2023. aug. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
1, ez mese. 83-ban kezdtem az általánost, megvan az összes régi tankönyvem, minden. Semmivel sem több a tananyag most.
2023. aug. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Honnan tudod, mennyi a tananyag most?
2023. aug. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Onnan, hogy vannak gyerekeim és tanítok.
2023. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Mit tanítasz és milyen iskolában?
2023. aug. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Mert már nem akkora érték, mint nyomkodni a telefont. A 3-4 éves gyerekeknek már okostelefont adnak a szülők és csodálkoznak, ha figyelemzavaros lesz.
2023. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Divat most mindenért a tanárokat hibáztatni, hát miért is akarnak ők béremelést, ha ilyen színvonalat hoznak?

De!

Én 45 éves vagyok, és amikor mi voltunk gyerekek, alig vártuk, hogy megtanuljunk olvasni, és onnantól faltuk a könyveket. Nem volt számítógép, nem volt telefon, nem voltak nagyon nyári táborok sem. Szóval mit tudott csinálni egy gyerek a nyári szünetben? Hát olvasott. Könyvtárba jártunk, nyáron ki lehetett venni 15 könyvet, azt mind elolvastam egy nyár alatt.

A mostani gyerekek nem olvasnak semmit.

Nem szabad azt gondolni, hogy a szövegértést, az értő olvasást csak az iskolában tanulják meg a gyerekek. Már másodikban is csak heti 3 olvasás órájuk volt a gyerekeimnek. Ha ennyit olvasnak, akkor mit várunk?

Lehet a szülők felelősségét is boncolgatni. Én magam is tanár vagyok, és valóban mindent elkövettem, hogy rászoktassam a gyerekeket az olvasásra. Könyvtárba hordtam őket, vagy 8 éves korukig esti mesét olvastam minden nap. A suliban alsóban kaptak jutalomkönyvet, azt még el is olvasták. Viszont most már felsőben nem olvasnak semmit. Annyi más inger van, ami elvonja a figyelmüket. Sokkal izgalmasabb egy számítógépes játék, mint egy könyv.

Én a covidig küzdöttem. Aztán jött az online oktatás, és feladtam. Tudom, hogy az én gyerekeim semmit nem olvasnak, és szégyenlem is magam érte, de egyszerűen nem tudok már árral szemben úszni.

2023. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!