Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért pont a tanárok megbecsül...

Miért pont a tanárok megbecsültsége körül ilyen nagy a felhajtás?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva én már nagyon unom, hogy állandóan a tanárok ügyeivel vagyunk elfoglalva. Kezdődött ezzel az incidenssel, hogy valamelyik politikus beszólt a tanárok kockás ingére, majd a bérezésre terelődött a figyelem, most pedig olyanokkal matricázzák tele a várost, hogy mennyire elöregedett a tanári állomány.

Mind a bérezés, mind az elöregedés persze egy létező probléma és minden okuk megvan az aggodalomra de... b.ssza meg, kb. az összes többi szektorban is tetten érhetőek ezek a problémák az egészségügytől a rendvédelmi szerveken át a postaszolgáltatásokig.


Komolyan nem értem, hogy meddig szeretnék ezt folytatni de ha valami ennyi év lázongása után is itt tart, én gondolkodnék, hogy ez így működőképes-e.


Én nem szeretem feleslegesen koptatni a számat. Az előző munkahelyemen a főnökömnek megmondtam, hogy vagy megadja a kért fizetés emelésemet vagy ha nem akkor kalap, kabát. Egyébként a vége az lett, hogy visszautasították a bérigényem és ott is hagytam őket. Hogy mi lett velük, hogy ki került a helyemre... nem érdekelt.

Ugyanezt tudnám javasolni a tanároknak is. Nem kell mártírkodni.

Aztán majd ha olyan rossz állapotban lesz a magyar közoktatás, hogy nem lehet majd normális létszámmal kiadni osztályokat, szakokat, stb. mert nincs aki leoktassa, akkor majd esetleg kapcsol a nép is, hogy ez már talán tényleg egy komoly probléma és legközelebb máshova húzza be az "X"-et, esetleg aktívabban kiállnak a tanárok mellett.



2023. aug. 5. 16:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
A felső vezetésnek pont ez a célja, hogy ne maradjon normális szakember a pályán, le lehessen még ennél is jobban butítani a népet, aztán lehet a végtelenségig Sorosozni, meg Brüsszelezni.
2023. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, neked mi a foglalkozásod, de tájékoztatlak, hogy a pedagógusoknak nem csak munkahelyet kellene váltaniuk, hanem foglalkozást is. Márpedig ők pedagógusok akarnak lenni. És joguk van hozzá, hogy ezt a munkájukat az állam megfizesse olyan szintig, amiből rendesen meg lehet élni.

És nem, nem húzza be a nép máshova az x-et, hiába rongyolódott le. Vallásszerű vakhitben van az egyharmad, az meg pont elég a kétharmadhoz.

2023. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

"Őszintén szólva én már nagyon unom, hogy állandóan a tanárok ügyeivel vagyunk elfoglalva."

Akkor ne olvass ilyen híreket és meg van oldva. Egy idő után az algoritmusod se dobja fel.

2023. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#2

Ez az egész "Én ez akarok lenni és legalább ennyit akarok vele keresni" mentalitással csak annyi a baj, hogy totál ellent mond a piacgazdaság alapelveinek.

Gondolj bele, ha mindenki azzal foglalkozna amivel akar + jól meg is tudna belőle élni, akkor a sz.r de fontos melókat ki végezné el? Nem hiszem, hogy bárki is álmodozott arról gyerekkorában, hogy sírásó lesz vagy Budapest utcáiról fogja feltakarítani a hányást meg az üvegszilánkokat.

2023. aug. 5. 17:16
 5/24 A kérdező kommentje:

#3

Tele van velük matricázva/firkálva a város.

2023. aug. 5. 17:17
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
5-ös: nemááár. Van a metró aluljárókba 3 darab 5x5 centis matrica. És ez kiszúrja a szemed?! De bezzeg az "ők háborúpártiak" propaganda plakát ami minden sarkon ott van 3x5 méteres kiadásba nem zavar...
2023. aug. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%
Az állami fizetéseknek nincs közük a piacgazdasághoz! A közfeladatok nem piac, hanem állami kötelezettség az adónkból. Ne kötözködj, mert ha nincs igazad, márpedig nincs, akkor úgyse fog bejönni!
2023. aug. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

7-es a számból vette ki a szót. Az állami szektorban nem érdekel senkit a piac. Ha nincs ember, hát akkor nem lesz szolgáltatás. Már most sincs.

Falusi iskolákban már mindenki tanít mindent, mert annyira nincs szakember. Nálunk már 3. éve nincs tesitanár, és mindenféle jött-ment ember tartja a tesiórát. És ez van az egész országban.

Egy multi, ha nem talál programozót x forintért, akkor észbekap, és több fizetést ígér. Az állam sajnos nem kap észbe, hanem össze-vissza hergeli a népet, szőnyeg alá söpri a problémát. Meg nem érdekli őket a minőség, akár a takarítónő is tarthat órát.

És valóban, egy tanár nem mondhatja, hogy ebben az iskolában nem fizetnek meg, átmegyek egy másikba, mert ott is ugyanannyit fog kapni.

És miért nem megy el másik szakmába? Sokan elmennek, pont ez a baj.

Én személy szerint pályaelhagyó tanár vagyok. Multinál, irodában sokkal kevésbé fárasztó és felelősségteljes munkában háromszor annyit keresek. És nagyon sajnálom, hogy nem taníthatok, mert ez volt életem vágya, de ebben az országban ez sajnos nem lehetséges.

2023. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Hatnak rá a piaci tényezők csak közvetve. Itt nem egyenesen a szolgáltatást veszed meg, hanem egy politikust választunk meg aki kinevezi az ezért felelős minisztereket.

Ha annyira tré a helyzet hogy egy központi témává válik az oktatási rendszer működésképtelensége akkor a megválasztott politikust kell leváltatni.

2023. aug. 5. 18:00
 10/24 anonim ***** válasza:
97%

„de... b.ssza meg, kb. az összes többi szektorban is tetten érhetőek ezek a problémák az egészségügytől a rendvédelmi szerveken át a postaszolgáltatásokig.”


Igen, pont ezért szomorú, hogy a különböző, de azonos problémákkal küzdő szektorok képtelen összefogni egymással, hogy nyomást gyakoroljanak a vezetésre, hogy mindenkinek jobb legyen...


A felháborodás alapja amúgy az, hogy a tanárnak 5+ kemény évet le kell húznia az egyetemen, hogy tanár lehessen. Persze, abban is igaad van, hogy bármikor lehet váltani, csak aki 5 évet beleölt a tanári diplomába azért, mert ezzel akart élete hátralevő részében foglalkozni, akkor te is megértheted, hogy nem szívesen megy el 3x-os bérért árufeltöltőnek, amikor az a pozíció 8 általánossal is betölthető, hanem inkább küzdenek, hogy a megbecsülésük helyre tudjon állni.

2023. aug. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!