Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik pedagógusként végeztek...

Akik pedagógusként végeztek mostanában mennyire elégedettek a képzéssel? Főleg felsős meg középiskolai tanárokra gondolok.

Figyelt kérdés

Én még 1999-ben végeztem, és a tanárképzés valami csapnivaló volt. Valahogy az volt az érzésem, hogy a tanszéken tanító emberek soha nem láttak még gyereket közelről, de iskolát is biztos, hogy csak messziről.

Amikor elkezdtem tanítani, akkor mondták, hogy kötelező a 7 évenkénti továbbképzés, de a főnököm azt mondta, hogy eltekint tőle, mert tudja, hogy semmit nem ér. Alapítványi iskola volt. Azért néhányan csináltunk továbbképzéseket, de azok sem voltak semmivel sem jobbak, mint az egyetemiek. És a többi, idősebb kollégám is mind azt mondta, hogy ezek a pedagógia órák általában csapnivalóak.

Ez mennyire általános az országban? Máshol, azóta jobb lett? Mennyi volt nektek a tanítási gyakorlat?

Negatív hozzászólásoktól kíméljetek, most nem akarok belemenni abba, hogy megéri, nem éri meg, tanárnak menni, meg hasonlók.


2023. aug. 7. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A 6 éves képzés alatt volt két félév hospitálás és két félév összefüggő gyakorlat, amit én egy technikumban csináltam.

A két szakon a szakmai tantárgyak oktatása színvonalas volt, a pszichológia része is rendben volt. A pedagógiai módszertant kevésnek találtam és tényleg vannak olyanok, akik ott tanítanak, de gyereket iskolában még nem tanítottak soha. A modern oktatási módszereket elméletben megtanultam. A hospitálások elitiskolában történtek, de szakmailag keveset adtak. A hosszú gyakorlaton segítettek és támogattak. A tanárok még ma is csak frontálisan oktatnak, a modernebb módszereket nem alkalmazzák, mert ha ismeri is, nagyon sok rákészülést igényel.A technikumban a gyerekek között alig volt, akinek érdeklődése volt a tárgyaim iránt, holott kötelező érettségi tárgyak. Nem is helyezkedtem el a közoktatásban egyrészt emiatt, másrészt a tanárok egymás közötti viselkedése miatt sem.

2023. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ. A hospitálás nálunk úgy történt, hogy menj be, és nézd meg az órát. Fiatal egyetemistaként fogalmam nem volt, hogy mit is kéne néznem az órán. Gyakorló tanárként nyilván már tudom, hogy mire kéne figyelnem. Egyébként nálunk is 100 %-ban frontális órák voltak. Az elitiskolában amúgy a gyerekek figyeltek, és érdeklődőek is voltak. Ez is gond, szerintem, hogy kikerülnek a végzet tanárok az egyetemről, és nem kapnak képet az iskolákban folyó valós munkáról.

A lányom pályakezdő tanítónője is fel volt háborodva, hogy a 15 fős osztálynak a fele btm-es vagy sni-s, és fogalma nem volt róla, hogy mit kezdjen velük.

2023. aug. 8. 11:07
 3/5 anonim ***** válasza:
2. A velem végzett évfolyamtársamnak sem mondták el, hogy az osztályokban hány és milyen problémás gyerek van, akikkel gyakorlaton nem nagyon találkoztunk. 3 nap után feladta, otthagyta az állást. Az idősebb tanárok is csak rángatták a vállukat, hogy, ha nem tetszik menjen el. Elment.
2023. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most néztem tanári tantervet, és elvileg van 1 kurzus a btm-ről meg az sni-ről, tényleg érdekelne, hogy mit tanítanak ott.
2023. aug. 8. 16:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek szemináriumok és a tanár dönti el, hogy mibe megy bele jobban és mi az, amit csak érint. Kevés ez az óraszám.
2023. aug. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!