Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezőn tanulók mennyire...

Levelezőn tanulók mennyire szoktak részt venni az egyetemi életben?

Figyelt kérdés

Levelezőn fogom megkezdeni a mesterszakot, mert munka mellett csak így tudom megoldani. Viszont szívesen ismerkednék, barátkoznék, és részt vennék az egyetemi életben. Sajnos ez BSc-n nekem kimaradt egyéb okokból, de a páromon látom, hogy mesteren is vannak szép számmal egyetemi események, igaz, ő nappalin tanul.

Szóval az a kérdésem, hogy levelezősök mennyire szoktak részt venni ilyeneken? Ha akarok járni ezekre az egyetemi bulikra, akkor lesz társaságom a saját szakomról, vagy "kifelé" kell ismerkednem?


2023. aug. 13. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A levelező képzés nem erről szól.
2023. aug. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bulikról nem vagy kitiltva de nehezebb mesteren ilyenre barátokat találni. Vannak azért akikkel ki lehet alakítani egy társaságot hogy eljárjatok, de sokan vannak akiknek vagy családja is van már úgyhogy idejük nincs rá vagy a meló és egyetem annyira leszívja őket hogy ha bulizni mennek akkor inkább a régi ismerősökkel és kevésbé az egyetemi szaktársakkal. Úgyhogy inkább a "kifelé" ismerkedés marad vagy ha szerencséd van sok fiatal, gyerektelen szaktársad lesz.
2023. aug. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem nagyon volt ismerkedés mester levelezőn, persze biztos volt akik ott barátkoztak, de a többség bejött az órára és utána hazament.


Én is így voltam, őszintén munka meg egyetem mellett, nem nagyon volt kedve az embernek még úgymond "egyetemi életet" élni.

2023. aug. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szokás hangsúlyozni, hogy minden egyetemi esemény várja a levelezős hallgatókat is (én például jártam TDK-kra, filmklubba, meghívott vendégek előadásaira), de nem jellemző, hogy ezeken a levelezős hallgatók többsége tényleg részt is tud venni, a többség hétköznap jó eséllyel fizikailag is távol tartózkodik az intézménytől, ráadásul eleve csak a napi rendes munkaidőn kívül jöhetne nekik szóba bármi. Ám ettől még elvi lehetőségük nekik is van.
2023. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hétfőtől csütörtökig dolgozol, egyetemre pénteken vagy munkából mész esetleg szabit veszel ki aznapra... az oktatás kezdődhet 8tól vagy 12től is és ott vagy kb 16-20 óráig, szombaton meg reggel 8tól 16ig... örülsz, ha van egy napod pihenni a hétfő előtt.
2023. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!