Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gólyaként az egyetem felvette...

Gólyaként az egyetem felvette helyettem a tárgyakat?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdem az első félévem az egyetemen, és a neptunban már látom a felvett tárgyakat, sőt órarendet is. Egész jól lettek elosztva az óráim, viszont bizonyos okokból nekem 2 tárgy jobb lenne más időpontban (muszáj lenne hazajárnom hét közben, és nagyon(!) távoli egyetemre megyek). Meg van hirdetve olyan időpontban is a tárgy amikor nekem jobb lenne, de már mind beteltek. Így, hogy az egyetem vette fel nekünk az órákat van rá esély, hogy valahogy cserélni tudnék valakivel? Egyébként nekem a hétfő reggeli óra lenne ideálisabb, szerintem lehet hogy valaki akinek alapból oda van felvéve szívesen cserélne velem egy másik nap délutánjára.

Esetleg a tanulmányi osztály tudna segíteni?

Vagy pont amiatt, hogy az egyetem vette fel a tárgyakat, és nem mi, elképzelhető, hogy majd beindul egy természetes cserélgetés anélkül, hogy a TO-t zavarnám ezzel?



2023. aug. 14. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
A világ minden kincséért se írd ám bele a kisregénybe, melyik intézmény, mert még neadjisten releváns választ kapsz olyantól, aki ott tanul.
2023. aug. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
jó eséllyel igen, felvették neked. Sok egyetemen ez van, első félévben.
2023. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha már felvettként látod a tárgyakat akkor az egyetem intézte, elméletben viszont módosíthatod magadnak.

TO-nak abszolút felesleges ez miatt írni mert nem fogják átcserélni vagy bővíteni a keretet ha annyi az ok hogy messze laksz és haza akarsz menni heti szinten, elég speckó esetben módosítanak csak (pl ha neked kötelező de sokan szabadon választhatóként veszik fel a tárgyat és azért maradsz ki).

Viszont ha van szakos Facebook csoport/Messenger oda beírhatod hogy cserélnél. Ha vki benne van vele beszéld meg hogy mikor adjátok le a tárgyat hogy a másik meg az azt időpontot felvegye, akkor nem nyúlja más le. Illetve azért nézd meg hivatalosan mikor van a tárgyfelvétel, ha még nem kezdődött el magadnak addig nem tudod módosítani.

2023. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!