Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Regisztrációs időszakban kb...

Regisztrációs időszakban kb mennyi tárgyat kell felvenni első félévben egyetemen?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha hülye kérdés, nem értem ez hogy működik. Ugye első félévben felvették nekem a kötelező tárgyakat központilag, de elvileg a regisztrációs héten még kell felvennem tárgyakat. Ez általában mennyi szokott lenni?

Azért érdekelne, mert bejárós leszek, és egyelőre csak heti 3 nap vannak óráim, jó lenne megúszni, hogy heti 5 nap kelljen bemenni.😅

Köszi előre is.


2023. aug. 14. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a mintatantervben, hogy melyik félévben melyik tárgyakat kell felvenned. A mintatantervet a Neptunban találod.
2023. aug. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #1 írta, mintatanterv. Egyébként félévenként 30 kredit az ajánlott.
2023. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. aug. 14. 15:57
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként az reális, hogy csak 3 nap kell bejárni első félévben?
2023. aug. 14. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:

"Egyébként az reális, hogy csak 3 nap kell bejárni első félévben?"


Így hogy nem specifikáltad sem az egyetemet, sem a szakot, ahhoz hogy érdemben válaszolni lehessen a kérdésedre ismerni kellene az összes egyetem összes szakának a tanrendjét és teljesülnie kellene a feltételnek, hogy azon szakok valamelyikére nyertél felvételt, ahol mindössze 3 napot kell bejárni (ha létezik ilyen egyáltalán).

2023. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, de akkor az a 3 napod tényleg be lesz táblázva.
2023. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elképzelhető. Nekem pl első félévben két órám volt csütörtökön(egy lett volna, ha másikat fel tudtam volna venni máshová). A második félévében meg az volt, hogy az egyik tárgyamnak az óráját csak csütörtökre tudtam felvenni óraütközés nélkül, szóval felvettem egy másik tárgyat is arra a napra, hogy akkor legalább hamarabb végzek szerdán.

Ez így tanárin egyébként. Második félévben az egyetlen ember, aki rajtam kívül ugyanezen a szakpáron volt, felvette azt a bizonyos órát óraütközésbe, a másikat meg szerdára, szóval neki asszem nem volt csütörtökön órája. :D

2023. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!