Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tanácsot adnátok egy...

Milyen tanácsot adnátok egy jövendőbeli 12.-esnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén kezdem az utolsó gimnáziumi évemet, és nagyon kíváncsi vagyok van-e bármilyen tippetek, tanácsotok egy velem egykorúnak, akár tanulás, továbbtanulás, közösség, vagy bármi más szempontjából. Van bármi amit azt kívánjátok bárcsak máshogy csináltatok volna az utolsó középiskolás évetekben és/vagy egyetem előtt? Vagy éppen valami aminek örültök, hogy megtettetek?

2023. aug. 16. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

1. Csak a pontokra koncentrálj, amiket gyűjteni tudsz továbbtanuláshoz. Minden más lényegtelen. Csak a pont számít.


2. Ha tudsz előre hozott érettségit tenni, ess neki!


3. Menj el nyelvvizsgázni, ha még nincs, decemberben.


4. Szeptembertől járj érettségi előkészítőre azokból a tárgyakból, amelyekből emeltezni fogsz.


5. Ne feledd: csak a pontok számítanak. Ne vagánykodj felesleges emelt érettségikkel. Csak a szükséges minimumot teljesítsd, de maxold ki a pontjaidat.


6. Mielőtt jelentkezel egyetemre, informálódj rendesen például itt a gyakorin. Ne hagyd, hogy az ifjúkori lelkesedésed elhomályosítsa a tisztánlátásodat. Biztosan van olyan szak, amelyben örömet fogsz találni, tehetséges vagy ÉS még munkát is találsz vele. (Például kommunikáció szak helyett marketing szak stb.)


7. Ne hanyagold el a sportot. Eddz folyamatosan a tanulás mellett is.


8. Az 1. tanácsa trollkodás. Ha tetszik egy srác/lány, dughatsz vele még érettségi után is. Most csak az érettségire koncentrálj.

2023. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

"Ne vagánykodj felesleges emelt érettségikkel."


Mondjuk nemtom mennyire vagy képbe a jövő évi szabályokkal, de jövőre nem nagyon lesz felesleges emelt, mert a középszintűkre csak a pontok 2/3-át adják, vagyis 100%-os középszintű 66 pontot ér csak, vagyis egy 45%-os emelt is többet ér, mert ahhoz megkapja az 50 pontot, ha az kell arra a szakra.


"Mielőtt jelentkezel egyetemre, informálódj rendesen például itt a gyakorin."


Ez hasznos tanács, tehát tájékozódjon az értelmi fogyatékosok, funkcionális analfabéték, és a Befektetőcsávó-féle büfészakozó trollok gyűjtőhelyéről, ahol mindenki PhD informatikus, és havi 10 milliót keres.

2023. aug. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2. “ a középszintűkre csak a pontok 2/3-át adják, vagyis 100%-os középszintű 66 pontot ér csak”


Ezt nem tudtam, köszi az infót! Ez tényleg megváltoztathatja a követendő stratégiát.


“Tájékozódjon az értelmi fogyatékosok … között”


Igen, vannak itt idióták is, viszont én például éppen most tanultam valami újat tőled, szóval azért lehet itt hasznos infókhoz is jutni.

2023. aug. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm 1-es! Szerencsére egy emelt angol + közép infó + C1 nyelvvizsga kombó meg megvan, úgyhogy amit előre megcsinálhattam azt meg is csináltam :)

Kicsit hadilábon állok a GYK-s válaszokkal, ha jó döntés, ha nem, nagyon sokat olvasok itt szakokról és kicsit el is keserítő, hogy milyen sok szakot büféznek, de persze tudni kell erről is.

A plusz emeltről igazából csak annyit, hogy mivel még nem határoztam el a szakomat, kicsit nehéz eldönteni akarok-e egy másikat. Angolon kívül nem vagyok semmiben olyan hű de kiemelkedően jó, viszont mégis nagyon vonzó az a 67 vs 100-as különbség, úgyhogy erősen gondolkodok, hogy lerakok egy másikat HA megvan a szak és az érettségi követelmény. Addig sajnos nem igazán tudom, miből kéne még emelteznem, ha egyáltalán akarok.

2023. aug. 18. 10:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi a cél? Hova akarsz menni egyetemre?
2023. aug. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
SZTE lenne az ideális, bár Debrecent és nézegettem. Szakból egyszerre van túl sok és túl kevés érdeklődésem: Az "álomszak" a pszichológia vagy gyógypedagógia lennének, de mindkettőnek megvan a hátulütője, úgyhogy elkezdtem másokat is nézegetni. Még a gazdasági szakok sincsenek kizárva.
2023. aug. 18. 10:51
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ez hasznos tanács, tehát tájékozódjon az értelmi fogyatékosok, funkcionális analfabéték, és a Befektetőcsávó-féle büfészakozó trollok gyűjtőhelyéről, ahol mindenki PhD informatikus, és havi 10 milliót keres."


Ebben maximálisan igazat adok. Múltkor írkált egy elmebeteg aki egyfolytában azt magyarázta, hogy ő vezető szoftverfejlesztő hentes okl-val és milliókat keres napi 2-3 óra munkával....🤣🤣🤣

2023. aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!