Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Független vizsgabizottság...

Független vizsgabizottság tényleg ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Idén érettségiztem, viszont az egyik emelt szintű érettségimen egyik vizsgáztató megjegyzéseket tett rám, és nagyon szubjektíven pontoztak sokunkat.. Most újraérettségizek októberben, viszont hallottam erről, hogy lehet független vizsgabizottságot igényelni.. Mennyire bízhatok abban, hogy tényleg függetlenek lesznek, és nem lesz semmi szubjektivitás a pontozásomban? vagy ennél is van lehetőség arra, hogy kicsesznek velem?



2023. aug. 20. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Most már nem a régi iskoládban fogsz érettségizni, így a vizsgabizottság tagjai nagy eséllyel nem fognak ismerni. Ne viselkedj úgy, hogy megjegyzéseket tegyenek rád.
2023. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem viselkedtem úgy, hanem nagyon vékony vagyok, ezért a vizsgaelnök így furán megkérdezte, hogy “eszel te rendesen?” meg hasonlók..
2023. aug. 20. 16:54
 3/5 A kérdező kommentje:
illetve az emelt szóbelim nem a saját sulimban volt.. szóval elméletben idén sem ismerhettek..
2023. aug. 20. 16:55
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Visszakellett volna kérdezni (ha kövér): Ön sokat eszik hogy ilyen dagadt? :D


Te "független" vizsgabizottság előtt vizsgáztál idén is. Most megint ugyan olyan már Kormányhivatal által kijelölt suliban fogsz érettségizni.


Amúgy meg nonszensz amit írsz és felháborító. És hidd el tényleg ilyenek néha. Engem is emelt szóbelin szivattak meg,direkt olyan kérdést tett fel a vizsgáztató ami NEM a témához tartozik. Sőt még a vizsgalapomat is megszólta mert egy kicsit gyűrött volt.. És hiába fellebbeztünk a saját tanárommal, hogy nem is a vizsgatémához kapcsolódó kérdést tett fel,semmire nem mentünk.


A hivatalba csak annyit mondtak egy elutasító határozat után: "XY összegért bármikor újra érettségizhetek. A pénzről szól már minden. Én meg diplomatikusan mondtam hogy költség gyógyszerre ezt az összeget..


Én a helyedbe simán jeleztem volna az igazgatónak ezt. Mert a külsődet nem szólhatja meg senki,különösen nem egy vizsgáztató. Lassan ott tartunk hogy már az alkatunk is beleszámít a pontozásba...

2023. aug. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Velem emelt kémián csesztek ki nagyon. Elmondtam mindent, amit tudtam, és a végén még maradt kis időm, így mondtam olyat ami a témához kapcsolódik, és esetleg pontot érhet. A víz képletét írtam fel, de szerintem az izgulás miatt az oxidációs számot véletlen felcseréltem. Az egyik vizsgáztató elvette a lapom miközben beszéltem, és körbemutogatta a többi vizsgáztatónak, majd visszaadta nekem, hogy “itt komoly elmebaj van”.. aztán javítottam magam hiba nélkül.

Meg engem úgy küldtek ki a végén, hogy ilyen szép feleletet nem hallottak még, látszik milyen sokat tanultam, stb stb.. Hát, vicces.

Utána pár héttel volt szó arról, hogy érvénytelenítik az érettségim, mert kiderült, hogy tényleg szubjektív volt, de akkor már mindegy volt.

Aznap pedig mikor megtudtam mennyi pontot adtak a szóbelimre azt mondta az igazgató, hogy csak olyanért fellebbezhetek ami jogellenes.. miért, valamit szubjektíven pontozni nem jogellenes?? ezen múlt a felvételim.. különben felvettek volna..

Na mindegy, most érettségizhetek újra

2023. aug. 20. 23:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!