Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hányszorosára kellene gyorsíta...

X0 kérdése:

Hányszorosára kellene gyorsítani az általános iskolát?

Figyelt kérdés
Nekem 6.-ban volt először fizika, meg is jegyeztem hogy dedó az egész, szinte semmit se tanulunk, olyan kevés a tananyag. Az órán bentléttel persze megy az idő, feleslegesen. Középiskolában is gyorsabban tanulunk, egyetemen meg pláne. Ha nekem kellene tanítanom, nem is tudnám mivel töltsem meg az órát: az egész évi tananyagot le lehet adni a tanév negyedében, utána nem tudnám mivel töltsem meg az órát. Ha egyetemen oktatnék, nem lenne ilyen. Az általános iskola alsó 4 osztályát 1 év alatt simán le lehetne tudni, nem is lenne megerőltető. Azonos óraszámban gondoltam, hogy több tananyagot adnak le az órán, így 1 év alatt több tanévnyi tananyagot tanulnak. És ti mit választanátok, általános iskola 1. osztályban hány tanévet tudnátok le 1 év alatt?

2023. aug. 20. 20:22
A kérdező szavazást indított:
1
2
3
4
5
6
8
26 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy te se tanultál pedagógiát. Az iskolában, különösképpen első osztályban nem csak ,,tanulás", vagyis információátadás történik, hanem készségfejlesztés is, valamint ekkor a gyerekek igen komoly lelki fejlődésen mennek keresztül, ebben is segíteni kell őket. Arról nem is beszélve, hogy első osztályban még az egész iskola is egy teljesen új dolog a gyerekek számára, idő kell, amíg megtanulnak alkalmazkodni hozzá, illetve míg a tanulási alapok kifejlődnek náluk.


Mivel ,,kevés" az anyag, ezért technikailag lehetséges lenne az, hogy 1 év alatt leadnának ennyi anyagot, de több problémát szülne, mint hasznot. Egy gyereknek idő kell ahhoz, amíg megtanul tanulni, most már így felnőtt fejjel nagyon könnyűnek tűnnek az alsós osztályok, de egy 6 éves gyerek, aki életében sosem tanult még, nem fog tudni olyan mértékben tanulni, mint te felnőtt fejjel, arról nem is beszélve, hogy sokkal felületesebb tudásuk lenne. Fontos, hogy a gyerek fomozatosan tanuljon egyre többet és többet, ne hirtelen szakadjon minden a nyakába. Lehetséges, hogy te ilyen szuperinteligens gyerek voltál (amit erősen kétlek, tekintve, hogy ilyen kérdést írsz ki), de minden gyerek máshogy működik, mindegyiküknek mások az igényei és a képességei, olyan rendszert kell kitalálni, ami a minél több gyerek számára jó



Az általános iskolában az oktatás nem Az első osztályban a gyerekeknek időre van szükségük az alkalmazkodásra és a tanulási alapok kialakítására. Egy éven belül több tanévet végigvinni lehetne, de ez megnehezítheti a tanulók számára az alkalmazkodást és a mélyebb megértést. Fontos a tanulás fokozatos haladása és a gyerekek fejlődési szükségleteinek figyelembevétele az oktatás során.

2023. aug. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1-es: nem az átlagos gyerekekről van szó, hanem rólam, és azt kérdeztem, hogy ti milyenek vagytok: még csak 2 szavazat van, ami nagyon kevés, de már látszik hogy van átlagos gyerek (azonos sebesség) és van akit eleve érdekelnek a tantárgyak, és neki menne több 6-szoros sebességen is: ez mondjuk elég húzós lenne, túlzásnak érzem. Ugyanis felsőben már egy csomó tárgy van: ha csak a 6 osztályos szavazatot nézzük: idegen nyelv, történelem, földrajz, biológia, fizika. Később még kémia is. Ezen kívül a felsős irodalom úgy emlékszek nehezebb is mint az alsós, ez nem biztos. Szóval szerintem a 6 osztályos szavazó eltúlozta. Alsó tagozaton viszont csak kevés óra van és kevés tárgy: idegen nyelv nekem csak 4.-től volt, tehát alsóban 1 év, osztályfőnöki óra nem volt, nem kell rá tanulni: testnevelés, rajz, nem nagyon kell rá tanulni: ének-zene, technika. Szóval marad: nyelvtan, némi irodalom, matematika, környezetismeret. Ez nekem simán ment volna 1 év alatt. 1.-ben ugye irodalom nincs is, 2.-ban nem tudom van-e, 1.-ben a nyelvtan nem a nyelvtan-szabályokról szól hanem írni-olvasni megtanulás meg a gyakorlása. Szóval lehetne csinálni 2-szeres sebességgel haladó osztályokat is, és ritkán 4-szeres sebességűt.
2023. aug. 20. 21:30
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Fú, Kérdező, látszik hogy semmit nem értesz a pedagógiához. El se kezdem részletezni, hány sebből vérzik, amit írsz.

Értelmetlen a kérdés.

2023. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, értjük, hogy egy csodagyerek vagy/voltál, mások meg még szöveget sem tudnak értelmezni 8 általános után sem, és többnyire belőlük van több, mint belőled.
2023. aug. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha belegondolsz, az egész felső tagozatot ki lehetne vágni a csába. Kivéve persze a matekot, de minden másból elölről kezded az anyagot középiskolában. Konkrétan négy évet ellébecolunk mindenféle eredmény nélkül.
2023. aug. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5-ös: más kérdésemnél ezt írtam is, azt is, hogy gimnáziumban van olyan ami technikumban nincs, mégis kap érettségit a techinumba járó is, technikumban meg szakmai tárgyak vannak ami meg gimnáziumban nincs: mégis kap érettségit a gimnazista is. Így ezek nem kellenének: csak a közös metszet, ekkor összevonni az általános- és középiskolát, szakmát meg érettségi után tanulni. Például aki programozónak megy, az választhat: 2. idegen nyelvet tanul, ami felesleges, mert programozáshoz az angol önmagában elég, vagy technikumba megy programozást tanulni: egyetemen elölről kezdik, így szintén felesleges.


A többinek: a címet módosítani nem tudom, úgyhogy megjegyzem, hogy nem írtam hogy 2-ből 3 gyereknél gyorsítani kellene. Hozzászólás előtt kérem elolvasni a részletes leírást, nem csak a címet, és a 2-es kiegészítésemet. Továbbá, 1-es részletesen leírta, hasznosnak is jelöltem be. Eddig még nem volt rá példa, de amit ő leírt, nem kell újra leírni.

2023. aug. 20. 22:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. A magya oktatási rendszerben megengedett, hogy osztalyt ugorjon a gyerek, ha annyira úgy gondolják tehetséges vagy unatkozik...ha akarod leosztályozózhatsz előre ennyi. Az más hogy nem egészséges, nem kell semmit felgyorsítani, mert az oktatasi rendszer egy általános ismeret megtanitását biztositja mindenki számara. A tehetséggondozás és a felzarkóztatás, ma még Magyarországon gyerekcipőben van, de aki akar az tud osztályt ugrani. Ha meg nagyon tehetséges az ember akkor olyan iskolát kell keresni ahol ezt elősegítik. Nem az anyag sebességének a feldolgozása fog változni ebben az esetben, hanen a mennyisége és mélysége. Ha csak az a célod, hogy a jelenlegi kerettanterv anyagát gyorsabban feldolgozd és fejezd be az iskolát, az még nem tehetséggondozás csak rohanás. Szóval semmit nem kell felgyorsítani, hanem mélyebben kell foglalkozni a tananyaggal.
2023. aug. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
100%
Nem mindenki olyan okos mint Te.
2023. aug. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azok közé tartoztam, akik úgy mentünk 1. osztályba, hogy tudtunk írni-olvasni-számolni. Tehát mondjuk, hogy 2 évet bírtunk volna 1 év alatt (az osztály 1/3-a volt ilyen. Szerencsére szuper tanítónőnk volt, aki "3 sebességes" osztályt csinált, 3 padsor közül az egyik voltunk mi, a másik véglet, akik nem tudtak még semmit, a középsők meg valamicskét tudtak már. Mindannyian a magunk szintjén kaptunk különböző plusz feladatokat, az "alap" csoportra meg több ideje jutott.

De nálunk legalábbis volt egy jelentős ugrás 3. osztályban: bejött több új tantárgy, pl. fogalmazás, idegen nyelv, környezetismeret is komolyabb lett.

2023. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"ez megnehezítheti a tanulók számára az alkalmazkodást és a mélyebb megértést."


Egyetemen pontosan az történik. Nehéz az alkalmazkodás, és az anyag mélyebb megértésével is akadhatnak problémák az idő szűkössége miatt.

2023. aug. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!