Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen van a legkönn...

Melyik egyetemen van a legkönnyebben elvégezhető villamosmérnöki szak levelezőn?

Figyelt kérdés

Az egész országra gondolok, nem érdekel ha le kell autóznom. Jöhet hideg-meleg, munkáltatói elvárás, meg nyilván valahol azért én is szeretném hogy meglegyen. Viszont dolgozom, és nem tudok annyi energiát, időt, kedvet fordítani, mintha "csak" annyi lenne a dolgom, hogy lediplomázzak. 6 éve érettségiztem, sosem voltam egy matek penge, és mostmár sajnos még annyira sem vagyok az.

BME meg sem fordult a fejemben, de Kandót sem érzem biztosnak, nem akarom hogy első félévben kivágjanak matekról, és nem akarok a sokadik félévben még matek I-el szenvedni. Mérnökök között dolgozom 5 éve a szakmában, mondhatni megállom a helyem köztük, de nyilván nem vagyok mérnöki szinten, azon csak mérnök lehet.

Mindenkinek előre is köszi és pacsi az értelmes válaszért! Illetve jöhetnek személyes sztorik is, főleg ha hasonló cipőben jársz/jártál mint én. FOSZK-on gondolkodtam még, de az azért tudtommal messze van a diplomától és sokan időpazarlásnak tartják, erről is jöhet vélemény, viszont a semminél mégis több, ha nem tudom végigtolni a BSc-t. Sajnos nem bízok valamiért magamban ilyen téren, egyedül a matek ami miatt izgulok, hallottam már olyanról is akit Kandón nulla tudással átengedtek, nulla eforttal végigtolta, meg jó tanulót is aki végigszenvedte mindegyik félévet, sőt olyat is aki mást küldött be maga helyett vizsgázni. Aki már végigcsinálta azt mondja hogy sima, aki épp csinálja a napját is bánja hogy jelentkezett Kandóra. Nekem ez magas, túl sok és túl szerteágazó a sztori ezekről - segítsetek légyszi, bármilyen sufni egyetem jöhet.



2023. aug. 23. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Erről egy remek kis történet jutott eszembe. Mérnökinformatikus képzésen a szaktársam bszott bármit csinálni csak azért küzdött hogy kettesekkel átcsússzon matekból, a programozást sem értette és nem is érdekelte. A beadandóit megíratta mással, szabválnak felvett mindenféle random, teljesen felesleges könnyű tölteléktárgyakat. Ilyen mentalitással elvégezte az egyetemet, hogy sorra pót, pót-pót, UV, többszöri tárgyfelvételre, puskázással végigkullogott a kötelező tárgyakon így 5 év után be sikerült fejeznie a 3,5 éves képzést. Jelenleg GLS futárként dolgozik, mert az IT cégek nagyrésze nem is reagál az önéletrajzára, ahová pedig behívták interjúzni ott elvérzett a szakmai részen.


Szóval ha ilyen a hozzáállásod, hogy minél egyszerűbb legyen az egyetem és nem megy a matek és nem is töröd magad azon hogy esetleg a szakmában kompetens egyén legyél akkor felejtsd el a villamosmérnöki képzést és a versenyszférát. Végezz el valami tömegszakot amivel beülsz állami intézménybe vagy önkormányzathoz lábat lógatni és nem igényel sem tehetséget sem tudást.

2023. aug. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi első a választ, bár kicsit degradálónak éreztem, és személyeskedőnek a részedről. Jópár éve a versenyszférában dolgozom, igazából csak abban dolgoztam. Eddig csak jó értékeléseket kaptam ügyfél, felettesi, illetve kollegák részéről is, a tudásomat nem kérdőjelezik meg, mondhatni megbecsült embernek számítok egy piacvezető mérnöki cégnél, úgy hogy nem vagyok mérnök. A szakmámban, legalábbis azon területén amin mozgok, kompetens egyénnek tartom magam, érdekel is, és folyamatosan képzem magam. Az a vicces, hogy a legtöbben mérnöknek gondolnak, csak számomra már ciki azt mondani hogy nem vagyok az, illetve egy csomó állásajánlatom is van ügyfelektől, amikre nem merek/tudok jelentkezni, mert nem vagyok villamosmérnök, illetve a munkahelyemen is örülnének már neki. Az pedig hogy nem annyira megy a matek - ciki vagy nem ciki, de így van, ez van. Nyilván szeretném hogy menjen, és szeretnék tanárhoz is járni, de nem leszek egyről a kettőre perfekt matekos - gondolom mint egyetemet végzett ember, ezt nagyjából megérted.

A szakma részével és szeretetével nincs bajom, állok elébe, mert gyerekkorom óta ez érdekel, és ezt is csináltam világ életemben hogy szétszedtem-összeraktam, forrasztottam, javítottam, áramköröket terveztem, mikrokontrollert, PLC-t programoztam, stb. Ezt pedig szeretném megfejelni egy, a lehetőségekhez viszonylag kevésbé fájdalmasan teljesíthető diplomával. Ha nem jön össze akkor nem, maradok technikus, de legalább megpróbálnám.

2023. aug. 23. 23:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ahol Magyarországon levelező villamosmérnök szak egyáltalán létezik, sehol sem könnyű: sem a Kandón, sem Győrött, sem Pécsett, sem Miskolcon, sem Debrecenben. Vannak ugyanis egy szak akkreditációjának központi előfeltételei, amelyek nélkül sehol nem lehet azt elindítani. Meg van határozva ugyanis, hogy mely tudásterületeket minimálisan hány kreditnyi tárggyal kell lefedni. Tipikusan a beiratkozó hallgatók legalább fele vagy kétharmada az első két-három szemeszter során feladja. A villamosmérnök szak ugyanis még az általában nem könnyű műszaki mérnökképzések között is az egyik legnehezebb, s az egyik legmatekosabb. Matek nemcsak külön tárgyként szerepel, hanem a többi szakmai tárgy legnagyobb része is rettentően matekos. Rengeteg a képlet, a bonyolult számítások, s aki nem penge matekból, az ezeken a zárthelyiken menthetetlenül elvérzik. Hogy egy kicsit előre belekóstolj abba a hatalmas alkalmazott matematika-dömpingbe, amire a villamosmérnök szak szakmai tárgyainak tanulásakor számíthatsz, nézz bele kicsit a győri Széchenyi István Egyetem Távközlési Tanszékének elektrodinamika és elektronika jegyzeteibe:


[link]


Mindenesetre hogy az eredeti kérdésedre válaszoljak: szerintem talán Pécsett a relatíve leggyengébb a villamosmérnök képzés, legalábbis én erre tippelek azt tekintve, hogy ott inkább az építész- és építőmérnök képzés a legfőbb profil. De arról ne is álmodj, hogy Pécsett majd nem fogsz vért izzadni főállású munka mellett. Előre megmondom: ha nincs jó matekos agyad, bele fogsz gebedni, és óriási erőfeszítéseket kell majd tenned. Valószínűleg ez lesz életed legnagyobb kihívása. Ezen a szakon még a nappalisok körében is óriási a lemorzsolódás, pedig nekik a tanuláson kívül semmi más dolguk nincs. Mindenesetre sok sikert kívánok Neked!

2023. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a dolgokat én nem értem. Ha egyszer jónak ítél meg egy kuncsaft, akkor miért nem mered azt mondani, hogy te technikumi oklevéllel vagy olyan jó, mint mások valami mérnökivel? Még szégyelled is, hogy nem vagy mérnök? Akkor spórolj meg egy csomó pénzt, és menj el nappalira (ha a szüleid nem tudják fedezni még jobb, ha tudják). Lehet olyan cég, aki, ha látja benned a fantáziát, 3 évig csak harmadannyit követel, mint amúgy követelne, hogy tanuljál nyugodtan akár munkaidő alatt is vizsgák előtt.


A másik fele meg az, hogy ha csak az a lényeg szerinted, hogy tikkeljék, ja, a diploma megvan, akkor menj el a pécsi Pollackra. Szerintem az a legkönnyebbek egyike, de ilyen veszprémi meg debreceni fixemplumpem intézményeket nem ismerem, lehet, hogy azok még hulibulibbak.


A harmadik fele meg az, hogy matek nélkül hogy lehet megélni egy műszaki munkakörben? Vagy akár a közértben? Most már ne legyen több fele, de egy áramkörben a hibás működés láttán rámutatni arra az elemre, ami vélhetőleg ezt okozza, az mennyivel kevesebb, mint egy nevezetes szorzattál alakítás? Semmivel.

2023. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
#4: A debreceni villamosmérnök képzés nem "hulibuli", az biztos. A felvetteknek kb. az egyharmada jut el a végzésig. Veszprémben pedig egyáltalán nincs villamosmérnök képzés.
2023. aug. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

#5 azt nem értem, hogy ha valaki olvas valamit, miért lapátolja le a szavakat a tudatlanság csilivili trónjáról, ahelyett, hogy utánanézne? Ha lenne kis agya, felmerülhetne benne a kétség, hogy nem véletlenül írják, amit írnak - de hát nincs kis agya.

[link]

2023. aug. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: Elnézést, valóban rosszul fogalmaztam. A kérdező LEVELEZŐ villamosmérnök képzést keres, s ez nincsen Veszprémben. Nappali villamosmérnök képzés van; de ez a kérdező szempontjából nem jöhet szóba, hiszen ő munka mellett akar tanulni.
2023. aug. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Leírom a saját példámat, hátha bátorságot merítesz belőle, és elkezded a villamosmérnökit. Én a Kandón vagyok levelezős, most kezdem az 5. szemeszteremet. Sok helyen azzal rémisztenek, hogy "vért fogsz izzadni a Kandón" és egyéb nyalankságok. Igen, régebben nehezebb volt a Kandó, magasabbak voltak a követelmények, de mostanra lazítottak. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kell tanulni, sőt oda kell tenned magad. Ha tisztességen készülsz a zhk-ra, vizsgákra simán teljesíthető. Én 2021-ben kezdtem el, és nekem is voltak félelmeim a matekkal kapcsolatosan, olyan téren, hogy régen volt, sokat felejtettem stb. Mielőtt elkezdődött volna a suli, a matekingen megcsináltam egy középiskolai ismétlőt, és az bőven elég volt kezdésre, sőt sztem még sok is volt. Az elején komplex számok, mátrixok, majd sorozatok, határérték, deriválás, integrálás, fgv elemzés lesz Matek I.-en. Nekünk nagyon jó tanárunk volt, azt kérte a zh-n, vizsgán, amit leadott. Ezenkívül mintapéldákat, gyakorló feladatokat is küldött, megoldásokkal. Ezeket be kell gyakorolni, és akkor menni fog, csak rá kell szánni az időt. Nekem a Matek I vizsgám ötös lett. Hozzáteszem azért sokat foglalkoztam vele, meg érdekes is volt. A Matek II. ugyanez, de ott sokkal több téma volt. Bonyolultabb integrálok, kétváltozós valós függvények, ide tartozik a parciális derivált, kettős integrál, és még sorolhatnám. A másik két combos téma a valószínűségszámítás, és a vektoranalízis volt. Itt is voltak mintapéldák, gyakorló feladatok, csak rá kellett szánni az időt. Mondjuk a Matek II. vizsgám csak négyes lett.

Összességében ne parázz a matek miatt, mert tanulható, jól is magyarázzák, és ha készülsz rá, akkor meglesz. A mateknál van nehezebb tárgy is...pl az energetika, de az egy másik sztori.


Ui.: idáig az összes tárgyat teljesítettem, mindenem megvan, de nekem célom is, hogy időben végezzek.

Ha van még kérdésed, írj rám.

2023. aug. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pécsre jártam. Ha tanulsz becsülettel, akkor azért el lehet végezni, s nem kell belehalni sem. Nem tudom máshol milyen a képzés, pécsiként nem is jött volna más szóba. De ahogy hallottam, Győrt dicsérik, a BME, Debrecen meg egyenes a halál.
márc. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!