Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pótvizsgán ha az írásbelid...

Pótvizsgán ha az írásbelid nem sikerül akkor nem szóbelizhetsz,vagyis instant bukás,ez jogilag tényleg rendben van?

Figyelt kérdés

Azt hittem 50% irasbeli 50% szobeli teszi ki az egesz potvizsgas jegyet,de mai nap kozolte velem a tanar ha az irasbeli nem sikerul valami jol akkor nem szobelizhetek vagyis megbukhatok.

11.osztaly,gimi



2023. aug. 25. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom hogy most hogyan működik. Én amikor buktam 10. be matekból ott az érettségi vizsga szabályait vették figyelembe. Tehát ha a 20% ot elértem írásbelin mert akkoriban még ez volt a módi akkor átmentem és megúsztam a szóbelit. Ha az írásbeli csak 10-20% között sikerült akkor kellett szóbeli és ha a szóbelin megvolt a minimum 10% illetve az írásbelin is megvolt ez a minimum akkor megvolt a kettes és átmentem. Viszont ha az írásbelim 10% alatt sikerül tehát 9% vagy kevesebb akkor felejtős a szóbeli és egyből sikertelen a pótvizsga, tehát évismétlés.


Nekem akkor 2010 ben így volt.


Az hogy most mivan, nem tudom, de ezt azért elmondhatták volna még tanév végén amikor közölték hogy pótvizsgáznod kell ha nem akarsz évet ismételni.

2023. aug. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

Miért ne lenne jogilag rendben?

A tanár úgy értékeli a vizsgádat, ahogy akarja. Ha azt mondja, hogy 80%-ig buksz, az is teljesen helyénvaló.


Kellett volna egész évben annyit tanulnod, hogy meglegyen a kettes, most akkor nem problémáznál...

2023. aug. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Ne haragudj de 11. osztályban bukott hallgatóként, úgy hogy még egy pótvizsga írásbelit sem sikerül vélhetően 50%-ra megírnod, szerintem te ne akarj a jogszabályok és a törvények világában elmerülni. Szerintem jobban jársz ha nem kérdőjelezed meg a tanár számonkérési módját, mert félő hogy ilyen kompetenciákkal te nem vagy képes értelmezni a jogszabályokat és a paragrafusokat és nem tudod igazolni az állításodat.
2023. aug. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pótvizsga nincs így központilag szabályozva, az iskola dönt arról hogy a kettő eredményét egyben nézik vagy mindkettő esetében el kell érni külön-külön is egy minimumot. Nálunk pl írásbelin csak feladat megoldás volt szóbelin meg csak elmélet, nekem így logikusabbnak tűnik hogy mindkét verzióból kell egy minimumot teljesíteni.


Elsőnek abban igaza van hogy elmondhatták volna ezt korábban (habár úgyse tudjuk hogy ezt megtették-e), de ha nem voltál biztos benne hogy hogyan értékelik a pótvizsgát Te is rákérdezhettél volna.

2023. aug. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!