Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvettek egyetemre, a...

Ha felvettek egyetemre, a neptunban elkezdtem a regisztrációt, de nem állítottam aktívra a státuszom és mégsem tudom elkezdeni a tanulmányaimat van valami teendőm vagy beiratkozás hiányában automatikusan törölni fognak?

Figyelt kérdés

#Beiratkozás hiánya #Felvétel törlése
2023. aug. 27. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Semmi teendőd nincs, törölni fognak. Csak ha államin vagy, ezzel elmegy egy féléved.
2023. aug. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2023. aug. 27. 10:13
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem megy el féléved. Ha beiratkozol, aktív vagy, még akkor is visszavonhatod egy ideig félév elhasználása nélkül.
2023. aug. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as: de, elmegy. Én így szórakoztam el magamtól 3 félévet is, sajnos.
2023. aug. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
4, nem megy el. Beiratkoztam október elején beteg lettem, visszavontam a beiratkozást. Nem fogyott félévem vele.
2023. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
4, ráadásul ő be sem iratkozik...
2023. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is ugyanezt csináltam. Beiratkoztam, visszavontam, és elment az a félévem. A FIR-be ott van sajnos feketén-fehéren.
2023. aug. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk abban igazad van, hogy ha be se iratkozik akkor nem megy el félév. De nekem a beiratkozás-kiiratkozás mindig vitte a féléveimet is, ez fix. :/ Azt nem tudom, hogy neked miért nem. Lucky you!
2023. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8, felsőokt tv. Nem mehet félév akkor sem, ha időn túl, utólagos passziválást enged az intézmény
2023. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mert mondom nekem a FIR teljesen mást mutat :D nincsenek meg azok a féléveim amikor önhibámból, vagy önhibámon kívüli okból kellett kiiratkoznom, illetve volt egy félévem amikor utólagos passziválást is kellett kérnem. A passziválással + kiiratkozásokkal összesen 4 félévem ment így a levesbe a 12-ből. 1 félévet "hallgattam le" államin, maradt még 7. Ez van a FIR-en. :(
2023. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!