Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Karolina Gimnázium...

Szegedi Karolina Gimnázium vélemény?

Figyelt kérdés

Milyen a közösség, milyenek a tanárok? Az emelt szintű angol/német humán profilú oktatás mennyire erős más iskolákhoz képest, pl. Deák, Radnóti?

Minden választ szívesen fogadok, ugyanitt a Deákról és a Radnótiról is jöhetnek vélemények, főleg a nyelvi szakok érdekelnek.



#Szeged #Radnóti Miklós #karolinaiskola
2023. aug. 29. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó, hát figyelj! A közösség tökre jó, tényleg, bár néha kicsit zűrös. A tanárok... hát vannak durvábbak, de amúgy okésak. Az emelt szintű nyelvi, azaz angol meg német, hát nem tudom, a Deákhoz képest talán annyira erős, de a Radnótitól gyengébb. Szerintem. A Deákról hallottam hogy komolyak a nyelvi szakok de a Radnótiba jár a spanom szerinte az fos meg nem nagyon tudok mondani semmit. Szóval hát így kb. amugy most végzek majd
2023. aug. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Közepesen erős gimnázium. Ha a legerősebb helyre akarod járatni a gyereked, akkor nem ez lesz az. De nem is rossz. A gyerekeket nem stresszelik szét annyira, mint a legmagasabb követelményű top 1-2 gimiben. Innen is tovább lehet menni simán egyetemre jó eredményekkel és a tudás sem lesz hiányos.
2023. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat! :)
2023. szept. 6. 14:23
 4/7 anonim ***** válasza:

A Deák nagyon erős nyelvekben, nem is annyira versenyistalló, mint a Radnóti.

A Karolináról nincs annyira teljes képem, hogy véleményt tudjak formálni, de nem annyira erős mint a Deák vagy Radnóti

2023. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
A Radnóti nem versenyistálló. Tizenegyedikes vagyok ott. Ne higgy el feltétlenül mindent, amit hallasz, sajnos sok a pletyka, aminek semmi igazságalapja nincs.
jan. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5. Azért hívják így, mert a tanárok és a szülők is kizárólag a jó jegyekre mennek rá, a fiatalokon hatalmas stressz van, hogy jól teljesítsenek, semmi más nem számít, csak a jegyek, a jegyek. Hogy a diákokban milyen szorongások és teljesítménykényszerek vannak, amiket aztán visznek magukkal egész életükre, a felszín alatt milyen bullyzások mennek, vagy hogy léteznek más dolgok is a világon a jó jegyeken kívül, amik számítanak az életben, az mintha senkit nem érdekelne. A Radnóti és a Ságvári nagyon ilyen Szegeden.


Üdv: Egy ex-radnótis

jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Sajnálom, hogy ilyen tapasztalataid vannak.

Ez mind attól függ, hogy az ember milyen tagozatos, milyen tanárokat kapott, milyen az osztálya.

Biztosan ma is jelen van, amit mondtál, de nem szeretem, ha olyanok általánosítanak erről, akiknek semmi tapasztalatuk az iskolával. (Nekem egész nyolcadik osztályban kizárólag negatív dolgokat hajtogattak, szerencsére egyik sem teljesült.)

jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!