Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE orvosisok! Nektek meddig...

SZTE orvosisok! Nektek meddig tartotta az anatszigóra való készülés?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy anat I-ből nagyon kevésre emlékszem, az anat II-t pedig nagyon nagyon elhanyagoltam, rengeteg az amit nem tudok belőle és vizsgakurim is van…

Szerintetek szeptembertől így mennyi esélyem van a sikeres felkészülésre ha odateszem magam? Bármi tapasztalatot szívesen hallgatok



2023. aug. 29. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Nekem mindössze 1 hét volt de annyi a különbség hogy én nem azért tanulom meg az anyagot hogy elfelejtsem a vizsga után másnapra, hanem azért hogy egy kompetens szakember legyek. Szerinted viccből oktatják ezeket a tárgyakat és kérik számon újra a szigorlatnál? Amikor emberéletek fognak múlni a téves döntéseden mert "elhanyagoltad" a tárgyat és nem érted az emberi szervezetben zajló folyamatokat akkor majd gondolj arra vissza hogy az egyetemi képzést komolyan kellett volna venned. Remélem hogy ilyen mentalitással kiesel az egyetemről, mert semmi szükség ilyen léhűtőkre, ellenben valódi szakemberből sajnos komoly hiány van.
2023. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%

"vizsgakurim is van"

Az meg mi?

2023. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
En SOTE-ra járok de szívesen válaszolok, h legyen egy értelmes válasz is. Én anno első évben anatbol óráról órára tanultam mert mindenki azt mondta h különben megbukok, viszont nem kellett volna mert így első év végére már kb semmire nem emlékeztem, hasonló mint nálad. 2.ev elejen kezdtem el atismetelni anat I-et, a II.vel annyira nem volt problémám mert az idegrendszer és társai mindig is a kedvenceim voltak, de az első részével akadtak gondok. Én akkor kb 2.hettol kezdtem ismételni, és jóval a szigorlat előtt a végére értem, meg 2x is atmentem anat I-en, és a II.at is sikerült atnezni. Teljesen időben vagy! Hajra:)
2023. szept. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%
És neked is van vizsgakurid? :D
2023. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgakurzusra gondolsz? Az akkor szokott lenni, hogyha csak a vizsgád ninvs meg, de az alairasod igen, akkor vizsgázni kell csak elmenned

Vagy, hogyha csak vizsga lesz belőle evvegen óra pedig nem

2023. szept. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

"Vizsgakurzusra gondolsz?"

Hát én nem gondoltam semmire, annyira nem értettem - ezért is kérdeztem, de most, hogy így elmagyaráztad, igen, arra gondolhatott, aki írta. Köszi.

2023. szept. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Igen, szerintem is csak szimplán rövidítette😄
2023. szept. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

Ilyen "szakemberekre" semmi szükség aki nem képes normálisan elsajátítani az egyetemi tananyagot, főleg egy ilyen fontos szakon.


Majd ha elmegy hozzád egy páciens és meghal olyan betegségben, amit ha egy komoly orvos felfedez és időben megkezdődik a gyógyítás túlélhetett volna akkor mit mondasz? Jajj bocsi nem emlékeztem rá hogy tanultam ilyet?


Remélem az ilyen komolytalan embereket még a diplomázás előtt kidobják, mert semmi szükség ilyen orvosokra a társadalomnak.

nov. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
9es: lassan végzek és szeretném tudatni neked, hogy az első és masod éves anatbol nagyjából semmire nem emlékszem már, és az emberek 99%a hasonlóan van, mégis eddig nagyon szépen vettük az akadályokat és nem ezen fog múlni az ember élete, nem amiatt fog meghalni mert te nem tudod a m.bicuspidalisnak mi a tapadása és az eredese. Az, hogy az anatnak ki mennyi anyagát használja a későbbiekben attól függ, hogy mire fog szakosodni, én pl neuro blokk alatt fogtam és kinyitottam a funkcit és a vezerfonalat is, mert kb semmire nem emlékeztem mar belőle🤠 az anat vizsga rémesen túl van bonyolítva, meg az egész anat is, felesleges lenne ennyire részletesen és ilyen melysegben tanulni ahogy azt orvosin és fogorvosin leadjak. De gondolom aki ilyeneket ir elvegzett egy orvosit 🤨
nov. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10%

#9 ahhoz képest, hogy el sem végezted az egyetemet és nincs valós tapasztalatod a munka világából igen magasröptű és magabiztos kijelentéseket teszel azzal kapcsolatban, hogy mi az amire szükség van és mire nincs az oktatott tananyagból. Megsúgom, hogy nem véletlenül nem egy 3 hónapos gyorstalpaló képzésen képzik az orvosokat.


"De gondolom aki ilyeneket ir elvegzett egy orvosit"


Természetesen elvégeztem már több mint egy évtizede, amikor még nem vettek fel minden jött-mentet a képzésre. A tudományos publikációim és h-indexem is olyan magas, hogy teljes magabiztossággal ki merem jelenteni, hogy ilyen mentalitással meg sem fogod közelíteni a pályafutásod során. Ha el is végzed az egyetemet maximum valami vidéki dohos rendelőbe leszel alkalmas háziorvos vagy üzemorvos pozíciót betölteni (bár az utóbbit épp tervezi a kormány leépíteni) de hogy rád komoly szakmai karrier nem vár abban biztos lehetsz.

nov. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!