Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus Rendszermér...

Mérnökinformatikus Rendszermérnök BSc után milyen MSc-t éri meg csinálni?

Figyelt kérdés

Tudom van aki azt mondja, hogy elég a BSc, nem dob hozzá annyit az MSc, de én már csak elvből is meg szeretném csinálni.


BSc-n Rendszermérnököt választottam. Nálunk 2 másik opció volt, a Szoftverfejlesztés és az Intelligens rendszerek. Nem azért választottam a Rendszermérnököt mert annyira az akartam lenni, hanem inkább kizárásos alapon történt, meg amúgy is BSc, nem ez fogja a munkám meghatározni. A Szoftvernél mindenki azt mondta, hogy programozni magunktól is meg lehet tanulni és az alap tárgyak közt volt 3 programozás is amit nagyon gyatrán oktattak, úgyhogy offoltam. Illetve nem tetszik az, hogy egy kód előtt kell ücsörögni és azt írni, javítani és ebből állna a munkám. Az Intelligens rendszerek tetszett is volna valamelyest, viszont itt hiába Mérnökinfós a szak, szinte az egész szakirány áramkörök kötözgetésére, mérésekre, számolgatásra és fizikára épült. Ezzel nem is lenne bajom, de nekem ez áll legtávolabb az informatikától.


MSc is nálunk ez a 3 szak van, de ugye most ecseteltem, hogy ezeket miért nem szeretném. Rendszermérnökkel meg az a baj, hogy mindenhol azt hallom, hogy MSc-n nagyjából "ugyanazt" oktatják és nem éri meg arra menni.


Ezek tükrében esetleg tudnátok valami Mérnökinformatikus MSc-t ajánlani amit megéri elvégezni? Az nagyjából mindegy melyik egyetem, nyilván jó ha minél jobb. Viszont itt a kérdés arra irányul, hogy milyen MSc-k vannak, melyik egyetemeken, amiket megérné elvégezni?



2023. aug. 30. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:
76%

Én olyan MSc-t választanék ami az IT egy specializáltabb részterületére fókuszál, például ha továbbra is a rendszermérnök vonalon képzeled el a jövődet akkor:


BME-VIK Cybersecurity MSc vagy OE-NIK Kiberbiztonság MSc


Ha jobban az adat világa vagy mesterséges intelligencia akkor ELTE Adatzudomány és Mesterséges Intelligencia MSc vagy Corvinus - Data Science MSc


Ha robotika akkor szintén van BME-n IoT-vel kapcsolatos MSc...


De leginkább neked kell tudnod hogy a képzést követően mivel szeretnél foglalkozni IT-n belül és abban az irányban folytatni az MSc tanulmányokat

2023. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!