Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell egyetemen órarende...

Hogyan kell egyetemen órarendet összeállítani? Neptunban kellene?

Figyelt kérdés
Nem látok mintatantervet. Egy hosszú listát találtam ahol csomó óra fel van sorolva, de csak az van oda írva melyiket ajánlott felvenni, de az sem mindegyik tárgyhoz. Na meg csomószor le van írva, hogy szabadon választható tárgy és mellé egy kód. Most azt hol lehet megnézni, hogy egy kód mit takar? Mennyi szabadon választható tárgy kell? Mi az a kurzusfelvétel? Mi a különbség a kötelező és a kötelezően választható között? Mennyi kreditet kéne összegyűjtenem 1 fél év alatt? Nemrég derült ki, hogy felvettek és nagyon mozgalmas napjaim vannak, szóval alig van időm mindent elintézni és mindennek utánanézni.

2023. aug. 31. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetem és melyik szak? Az egyetem honlapján kell lennie egy mintatervnek, melyben benne van az összes tárgy, a kreditértéke, kódja, melyik félévben kell felvenni stb
2023. aug. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Írd le tényleg, melyik egyetem.


Tipikusan 30 kredit kell egy félévben kb.

A neptunban vannak szűrési lehetőségek, pl. csak mintatantervi tárgyak listázása.

De lehet, hogy a te suliban ezeket nem jelölik be a neptunban, és máshonnan kell az infókat összevadásznod, hogy mit vegyél föl.

Málunk (BME) első félévben központilag fölvették a tárgyakat.


Tárgy vs. kurzus: pl. az adatbázisok tárgyhoz van előadás kurzus, gyakorlat kurzus (kiscsoportos, több csoport közül lehet választani) és labor (szintén kiscsoportos). A tárgy felvételéhez fel kell venned az előadást, egy gyakorlatot és egy labort. Te döntesz, melyik időpontban és melyik oktatóhoz veszed föl a gyakot meg a labort (amíg van hely).

2023. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a különbség a kötelező és a kötelezően választható között?"


Azt írom le, ahogy nálunk volt, ez lehet máshol eltérő. Két változatot írok, mivel mesteren más volt nekem.


Alapszakon:

Kötelezőt kötelező volt elvégezni.

Kötelezően választhatónál több tárgy közül kellett választani (pl. 3-ból egyet).


Mesteren viszont úgy volt, hogy 2 szakirány volt (fordító és tolmács), azt amit mindenkinek kötelező volt elvégezni kötelezőnek írták, viszont, amit csak az egyik csoportnak azt kötelezően választhatónak. Például fordítás A nyelvről B nyelvre kötelező volt a fordítósoknak, de a tolmács szakirányosoknak nem, így kötelezően választhatónak volt feltüntetve.


Nálunk 36 kredit kellett egy évben, hogy ne soroljanak át önköltségesre és 30 az ösztöndíjhoz. Én nem vettem fel harmincat, de nem volt vele gond mert megvolt a 36.

2023. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
BGE-KKK nemzetközi tanulmányok
2023. aug. 31. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt találtam, 2023-as nincs az oldalon.

2023. aug. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat figyi én SZTE-s vagyok és a Neptunon tantárgyfelvetelnél kidobja az összes olyan tárgyat, amit majd el kell végeznek a pár év alatt amíg oda jársz…ott az ajánlott félévet kell nézni gondolom te 1. Féléves vagy így azokat fel kell venned +a végén írja hogy kötelező tárgyak azokat fel kell venni akármi van és a kötelezően ajánlott tárgyakat is fel kell venni ez a lényeg és ha teheted a legelején le tudni a tesit ha nappalis vagy (hidd el jó az ha le tudod ) és a szabadon választott tárgyakra csak annyi, hogy ne hagyd az utolsó évre
2023. aug. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát én most terveztem egy órarendet. Valaki ellenőrizné, hogy azok alapján amit én látok a neptunban jó -e? Ilyen kéréssel fordulhatnék az egyetem ügyfélszolgálatához?😅
2023. aug. 31. 19:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Küldd el amit terveztél, meg amit látsz, és megnézzük.
2023. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És ha nyelvből órát felvettem, de nincs ott, hogy hanyas szintről megy akkor az kezdő?
2023. szept. 1. 18:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!