Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A biztositasi es penzugyi...

A biztositasi es penzugyi matematika mesterszak mitol szamit nehezen elvegezhetonek?

Figyelt kérdés

Az osszes kerdest elolvastam a gyakorin, szaktajekoztatokbol tajekozodva is mindenhol azt olvasni, hogy nehez, elmeleti. Sokan otthagyjak. De konkretumot nem mondtak igazabol sehol, hogy miert.


Irrealisan sok a tanyanag? Tul sok dolgot varnak el? Nem magyarazzak el az alapoktol az anyagot? Vagy miert?


2023. szept. 10. 07:38
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Nem jártam erre a szakra, csak egy hasonlóra, de feltételezem, hogy csak a gyengébb gazdasági alapszakról érkezők találják nehéznek. Egy matek vagy proginfó alapszakosnak nem hiszem, hogy túlzottan nehéz lenne.


És valószínűleg azért nehéz a gazdaságisoknak, mert a szakon feltételezik a kalkulus/analízis valamint a lineáris algebra tudását, amiket a gazdaságisok csak nagyon felületesen és azt is rosszul tanulnak; illetve nem tudom, mennyi bizonyítás stb. van ezen a szakon, de egy gazdasági szakos számára ez vélhetően sokkoló.

2023. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert bár adminisztratív szempontból gazdaságtudományi képzésnek számít, és a neve is inkább ezt sugallja, a valóságban a BPM közelebb áll mind témáját, mind nehézségét tekintve egy alkalmazott matematikus mesterképzéshez, mint egy pénzügy mesterhez.

Ha csak a tantervet olvasod el, már arról is süt, hogy nagyon komoly matematikai alapok kellenek hozzá, és a legtöbb gazdaságtudományi alapszakon, főleg az üzleti képzéseken ezt nem adják meg a hallgatóknak.

nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!