Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez melyik szakma/szakirány?

Ez melyik szakma/szakirány?

Figyelt kérdés
Úgy voltam eddig vele, hogy egyetemen programozást tanulok majd, jelenleg a hálózati dolgokat tanulom technikumban, a kettő teljesen más, úgyhogy döntenem kell a kettő között. De ma tudtam meg, hogy hálózatokat lehet programozni is, (itt jön két szakkifejezés, hogy értsétek mire gondolok:python-netmiko) és ez nagyon jó hír számomra. Arra vagyok kiváncsi, hogy mit kell tanulnom, hol és mennyi a fizetés az informatikának ezen ágában. Ha esetleg még kell konkretizálni mire gondolok azért bocsesz.

2023. szept. 14. 22:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha egyetem játszik, akkor BME VIK, ahol első 2 év ugyanaz mindenkinek és utána mehetsz specializációra, ahol van egy "Infokommunikáció specializáció".


A network-as-a-code dolgokat pedig olyan cégek visznek nyugaton, mint a Nokia, Ericsson vagy Cisco, de igazából nagyobb tech nultiknál esélyes, hogy tudnál valamilyen network related munkát szerezni.

Ha Mo.-on tervezel maradni, akkor mind az Ericsson, mind a Nokia lehet opció, asszem mindkettőnek van R&D-je az országban.


A fizu változó. Ezek a cégek annyira nem állnak jól pénzt tekintve jelenleg, mivel hálózatért annyira nem fizetnek jól. Most próbálnak átállni arra, hogy itt is előfizetés alapú legyen a szolgáltatás.

Viszont, úgy néz ki, hogy a következő években azért jobb helyzetbe kerülnek a cégek és talán több pénzük is lesz. Ezzel neked annyira nem éri megfoglalkozni most, elég akkor amikor munkába állsz, mivel addig sok minden változhat, pl. 6G.

2023. szept. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!