Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell 2 nyelvet tanulni...

Miért kell 2 nyelvet tanulni gimnáziumban?

Figyelt kérdés

Az első nyelvem az angol semmi bajom vele, hamar megértem, a tételeket alig tanulom és oldalakat tudok róla írni.

Na de a második nyelv a német. Nem volt más lehetőség így ez van. UTÁLOM! A könyben lévő szövegeket kell megtanulnim de mivel a végződések miatt nem zsigerből jön, így kénytelen vagyok magolni, mint egy verset. 10 sor német szöveg másfél óra alatt van meg. Egyszer kaptunk 2 oldalas témát 14 órába telt mire megtanultam. Gyűlölöm. Ennyi idő alatt az összes angol érettségi tételt átnézem. Hánynom kell az óráktól is, ilyen fostalicska nyelvet nem is hallottam még.



2023. szept. 18. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert már vagy 50 éve így van. A németet én is nagyon utáltam. Amúgy annak mi értelme, hogy szövegeket kell bemagolni és felmondani? Így még soha senki nem tanult meg semmilyen nyelven beszélni.


De egyébként nem kötelező németet tanulnod, ha nagyon nem szereted. Ha az iskoládban csak angol és német van, akkor is van lehetőséged máshol tanulni egy szimpatikusabb nyelvet, és ha abból tudsz év végén osztályozó vizsgát tenni, akkor azzal kiválthatod a németet. Csak az kötelező, hogy két idegen nyelvet tanulj, az nincs előírva, hogy melyik kettőt.


(Legalábbis amikor én jártam gimibe még így volt, azóta lehet ezt eltörölték, nyugodtan javítson ki aki jobban tudja.)

2023. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azért mert erre kapunk jegyet.

Még ezzel együtt 2 évet kell kibírni a némettel és örökre vége.

2023. szept. 18. 21:04
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Költői volt a kérdésem, az nekem is leesett hogy ezt osztályozzák. Csak értelme nincs. Mondjuk a közoktatásban nem csak ennek nincs...


Arra nincs lehetőséged, hogy másik nyelvvel kiváltsd a németet?

2023. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Egyszer még áldani fogod a szerencsédet, hogy németet tanultál. Én is utáltam a németet, de felnőve rengeteg hasznom van belőle, és azt kívánom, bárcsak rendesebben tanultam volna.
2023. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jézusom. Pont hogy rossz hatással van a többi tárgyamra, mert sokkal több idő megy el ilyenekre, mint a rendes tantárgyakra.
2023. szept. 18. 23:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A régi okosok is megmondták, ahány nyelvet tudsz, annyi ember vagy. Itt most neked oltári peched van, hogy nem választhattál, a németet én is utáltam, gimiben gyorsan lecseréltem franciára, és azzal már boldogan elvoltam.

Részedről legyen a cél egy stabil kettes, oszt cső.

2023. szept. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 "Amúgy annak mi értelme, hogy szövegeket kell bemagolni és felmondani? Így még soha senki nem tanult meg semmilyen nyelven beszélni."


De. Pl én. 3 év alatt, szimplán közoktatásban megtanultam angolul B2 szinten. Az osztálytársaim szintén.


Amúgy meg van lehetőség más nyelvet tanulni más gimiben, miért nem másikat választottál? Nálam

2023. szept. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

* Nálam pl a második nyelv választása az egyik legfontosabb volt, mikor középsikolát választottam.


Amúgy én szerettem a németet és nagyon örülök, hogy gimiben 2 nyelvet tanultam meg közel 0-ról B2-re, úgy, hogy általánosban egy teljesen másikat tanultam szintén B2-re.


Rengeteget ér ez a tudásom most, hasznosítom a mindennapokban.

2023. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy nyolcassal egyetértek, a lányom tavaly volt nyolcadikos, az összes olyan sulit, ahol csak németet lehetett másodiknak tanulni, lehúzta a listáról. Most franciát tanul, és szerintem elégedett.
2023. szept. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Sok munkahelyen már 2 nyelv elvárt magas fokon. Szoval üdv az életben. Most könnyebben megtanulod mint munka mellett
2023. szept. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!