Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontosan mennyi kreditet kell...

Pontosan mennyi kreditet kell teljesítenem, hogy ne soroljanak át?

Figyelt kérdés

Nem akarom passzív félévre rakni magam, viszont halasztanék. Leadni már nem tudom a tárgyakat, tanulmányi átlag szempontjából nincs gond, mert ha jól tudom a nem teljesített tárgyak nem számítanak az átlagba. Illetve van 2 kötelezően választott amit nem adnék le, azokból meg tudok ötöst szerezni.


A teljesítendő krediteket nem értem 100%-osan. Azt írja, hogy a két félév *átlagában* 18 kreditet kell teljesíteni, ahhoz hogy állami ösztöndíjas képzésen maradhassak. Itt a "2 félév átlaga" alatt mit kell érteni?


Ha most teljesítek 6 kreditet, akkor következő félévben még kellene 30-at, hogy átlagolva kijöjjön 18 mindkét félévre? Vagy elég ha 2 félév alatt meg van a 18? Ha most a kötelezőimet nem teljesítem 21 kreditem lesz év végére.



2023. szept. 20. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Dilemma.
2023. szept. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

"Azt írja, hogy a két félév *átlagában* 18 kreditet kell teljesíteni, ahhoz hogy állami ösztöndíjas képzésen maradhassak. Itt a "2 félév átlaga" alatt mit kell érteni?"


A két félév alatt teljesített kreditek összegének fele legyen legalább 18. Én legalábbis így értelmezem, javítson ki aki jobban tudja.

2023. szept. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Általában 36 kreditet kell összeszedni 2 félév alatt, hogy ne soroljanak át.
2023. szept. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Leegyszerűsítve a 2 félév alatt 36 kreditet kell összeszedned. Mert 36/2 félév az bizony 18.

De nem igazán értem miért nem passzivátatod magad, ha kicsit csúszol még akkor ki fogsz menni a képzési idő 1.5x öséből és fizethetsz a félévekért

2023. szept. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A kötelezően választott tárgyaimmal szívesen haladtam volna, nem lett volna akkor teher, és legalább később annyival kevesebb lenne. Egy kisebb diákhitelt is akartam felvenni, mert most jól jött volna. Illetve diákkedvezménnyel fizetem a tidal-t is (zene), meg a youtube premiumot is. Meg még minimum egyszer utazni is fogok, szóval passzív féléven 5 hónap alatt 15 000Ft minuszba leszek. Nem nagy összeg ennyi időre, de nekem megérte volna azt a 2 órát végig vinni érte.


De más választásom nem lesz, mert fizetősre nem akarok átkerülni.

2023. szept. 21. 23:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!