Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri Erdélyből Magyarországr...

Megéri Erdélyből Magyarországra menni egyetemre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy erdélyi magyar srác vagyok, és nagyon gondolkodom, hogy hova menjek egyetemre. Persze eszembe jutott Magyarország, de nem tudom, hogy egyáltalán megérné-e nekem, mivel tudnék többet kapni a magyar felsőoktatásban, mint a románban? Vannak olyanok, akik még Romániából mentek Magyarba továbbtanulni? Milyen tapasztalataitok, pro- és kontra érveitek vannak? Kösz a válaszokat.

2023. szept. 24. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én saját tapasztalatot nem tudok sajnos, de esetleg vagy az illetékes magyar közösségben, vagy a nagykövetségen, vagy az adott egyetemeken kérdezz szerintem utána.


Illetve először írj egy listát h miért éri meg Erdélyben maradni, és ha annál jobb ajánlatot kapsz, menj, ha nem, maradj.

2023. szept. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs tapasztalatom tesó.


De a Babes-Bolyai? Meg nem is tudom még pl. Marosvásárhelyen mi van. Ott van magyar nyelvű.


Félre ne érts, nem elkergetni akarlak, csak előbb jobb helyben megnézni.


De ha magyar környeteből jössz, sok változás nincsen.

2023. szept. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vidonka válasza:
53%
Nem tudom, a volt szaktársam Magyarországról jött Erdélybe tanulni, kolozsvárra. Szerintem a kolozsvári Babes is elég jó egyetem. De ha én Magyarországot választanám akkor mindenképpen az ELTE-re mennék.
2023. okt. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!