Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen milyen órák vannak?

Egyetemen milyen órák vannak?

Figyelt kérdés
Debreceni Egyetem történelem alapképzésre szeretnék jelentkezni. Ott első évben milyen órák vannak? Lehet pluszban órákat felvenni, ha mondjuk én több nyelvet is szeretnék tanulni? (finn, ógörög, latin, kínai)

2023. szept. 24. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Nézz rá a mintatantervre, pontosan fel vannak sorolva benne a tantárgyak javasolt félévvel együtt.
2023. szept. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt a történelem alapszak mintatanterve:


[link]


Ebből láthatod, hogy a latin nyelv kötelező része a történelem alapszaknak. Az egyetem Idegen Nyelvi és Továbbképző Központja pedig többek között kínál felvehető ógörög és finn nyelvtanfolyamokat is:


[link]


Az egyetem Konfuciusz Intézetén pedig tanulhatsz kínaiul:


[link]


Ugyanakkor arra fel kell sajnos készülnöd, hogy arra nincs garancia, hogy az egyetem által kínált minden nyelvtanfolyam minden évben elindul. Illetve ahogy láthatod az Idegen Nyelvi és Továbbképző Központ honlapján, bizonyos esetekben ezekért a nyelvtanfolyamokért fizetni kell.

2023. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőt csak kiegészítem:


Az általad kínált nyelvekből ha indul teljesen kezdő csoport az adott nyelvszakon azt felveheted szabad kreditként.

2023. szept. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!