Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbelizett valaki a tatabánya...

Szóbelizett valaki a tatabányai Árpád gimiben?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Októberben újraérettségizek emelt bioszból meg kémiából a tatabányai Árpád gimiben. Valakinek van tapasztalta a vizsgáztatókkal kapcsolatban? Mennyire kedvesek vagy szigorúak? Legutóbb a Bárdosban voltam és ott nagyon lepontoztak, így most egy kicsit félek.



2023. szept. 26. 15:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem, nem jutott eszembe ilyen, mivel másfél éven keresztül csak emelt biológiával és kémiával foglalkoztam, és az írásbelim 81-79 lett. Szerintem ha írásbelin tudtam így teljesíteni, akkor szóbelin nem 11 pontokat érdemeltem volna összesen. Másrészt a tanáraim is mondták, hogy idén mindenkit lepontoztak. Harmadrészt mindvégig elég lenéző tekintettel néztek rám, szóval lehet, nem voltam szimpatikus, és közrejátszott benne ez is, pedig jelzem, nem viselek 2 méteres szempillákat meg műkörmöket.
2023. szept. 26. 15:57
 2/3 anonim ***** válasza:

"nem jutott eszembe ilyen, mivel másfél éven keresztül csak emelt biológiával és kémiával foglalkoztam, és az írásbelim 81-79 lett."


Másfél éves készüléshez képest ez nagyon gyenge eredmény.


"Másrészt a tanáraim is mondták, hogy idén mindenkit lepontoztak."


Ez a tanáraidnak az állítása akik nem voltak ott a vizsgán. Mi alapján állítják azt, hogy mindenkit lepontoztak ha ott sem voltak és nem hallották a feleleteket?


Továbbá ezek azért elég gyenge írásbeli eredmények ahhoz hogy egyértelműen ki lehessen jelenteni, hogy nem a gyenge képességed miatt kaptad a relatív alacsony pontszámot. Mellesleg nem csak az elhangzott információkat osztályozzák, hanem az előadásmódot, a felelet felépítését, összefüggéseket a tételben valamint a szaknyelv megfelelő használatát. Ha odaültél felelni teljesen határozatlanul és előadtad makogva a tételedet akkor ne csodálkozz hogy egy idegen vizsgabizottság előtt nem fogsz megnyerő hatást kelteni, ha még a saját tanáraid fel is kerekítik a pontodat jófejségből, mert egyébként tudják hogy nem vagy rossz tanuló. Szóval elsősorban ne összeesküvés-elméleteket gyárts hanem készülj fel olyan szinten az anyagból hogy azt határozottan elő tudd adni egy objektív módon értékelő vizsgabizottság előtt.

2023. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest duplázással lett volna csak az írásbeli alapján 420 pontom, és a választott szakomra 350 kellett..


Nem feltétlen az előadásmód alapján pontoznak, hanem van előttük egy lap, hogy minek kell elhangzani. Arra adnak pontot. Az előadásmód 5 pontot ér. De mindegy, nem veszekszem. Nem az volt a kérdésem, hogy milyennek számít az eredményem, és hogy mi alapján pontoznak

2023. szept. 26. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!