Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell most az új rendszer...

Hogy kell most az új rendszer szerint számolni a pontjaimat?

Figyelt kérdés

Én már túl vagyok az érettségin, de nem kezdtem el az egyetemet azon a szakon amire felvettek, mert meggondoltam magam.

Viszont nem értem ezt az új pontszámítási rendszert ami 2024-től lesz.

Pl. a tanulmányi rendszerbe a magyar irodalom és nyelvtan egy tantárgyként van az új pontszámító kalkulátorokban, és ugye az utolsó 2 tanult év jegyei kellenek. De nekem az irodalom és nyelvtanra van 4 külön jegyem az utolsó 2 tanult évre, szóval ezt nem értem hogy mit kéne írnom ide.

Plusz az emeltekkel van bajom még. Nekem van töriből emeltem, de még se ebbe az irányba mennék. Másik 2 tantárgyból akarok majd emeltezni, viszont akkor nem értem hogy most a töri emeltem semmit nem fog érni pontok szempontjából? De a töri kötelező tantárgy, szóval akkor mégiscsak belekéne számítani, de hogy?

Meg ha én másik két tantárgyból emeltetezek, ami kellene a másik szakhoz majd, akkor nekem majd 2 választott tantárgyam lesz, vagy elég ha kiválasztom az egyiket az utolsó 2 tanult év pontjai szempontjából?



2023. szept. 29. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit belebonyolodtam a kérdésedbe:D


A tanulmányi rendszerben ilyenkor a magyarnal probald az "átlagát" megadni. Tehát ha mondjuk 11.ben nyelvtan 3-as, irodalom 5-ös, akkor az 4-esnek számít


Melyik egyetem, melyik szakjára mennél?

Nekem most nem igazán tiszta, hogy ha az emelt törit kéri a szakod (mert kéri, ugye?), akkor miért 2 teljesen másik tárgyból erettsegiznél.

De például ha van 3 emelt érettségid, amit el is fogadnak a szakon, akkor a 2 legjobb érettségi százalékkal fog számolni a rendszer

2023. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem kéri a törit. Biosz kémia kell majd. Állatorvosira szeretnék majd állatorvosnak. És jelenleg tervezgetnek a pontokkal hogy akkor mit hogy kéne, de teljesen belebonyolodtam ebbe az új pontszámítási rendszerbe.

És ha 11. ben nyelvtan 4, irodalom 5, 12-ben pedig mindkettő 5?

2023. szept. 29. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel állatorvosira az elfogadható emeltek között nincs a töri, így az nem ér semmit pontok szempontjából, 24től amúgy sem jár az eneltekre plusz pont, szóbeli vizsgára + egyebekre fog járni


Így akkor a 11.es magyar jegyed 4,5 (nem tudom, hogy a pontszámító kalkulátor engedi-e így beírni)


Állatorvosis plusz pont számításoknak itt tudsz utána nézni, én nem oda készülök úgyhogy bővebb információim nincsenek róla:

[link]

/felveteli-2024/

[link]

/dload/FFT_23K/pontszamitas

2024/ATE_intezmenyipont.pd

f

2023. szept. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!