Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE-PSZK vélemények?

BGE-PSZK vélemények?

Figyelt kérdés
Kollégium, oktatók, közösség, stb..?
2023. szept. 29. 20:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Melyik kar? Penzugyes tanarok full szarok, ocsmanyok, tele vannak szopatosakkal. P*csai erzsebet kulonosen. Keress ra markmyprofessor.


[link]


Magarol ir velemenyeket felcsillagozza magat szexinek meg felpontozza magat 5-re.


Egy szemelyisegzavaros no, talan mentalis beteg is, kezeltetni valo. Valami masik banknak dolgozik meg mellette, teljesen leszarja a sulit. Elejen jopifi-fopofi ha nagyon elhiszed meg normalisnak tunik, de ev vegere brutalis lesz.Talan o a legszarabb. Imadkozz a 2-esert, es nem azert, mert tudod az anyagot, hanem mert o neki milyen kedve van. De tobb mint a fele amugy szivatos a tanaroknak, de a targyak viszonylag konnyuek ha nem kimondottan teljesithetoek 4 - 5re erosebb tanulas nelkul ha van eszed.


Gazdinfo-ra jartam, de ez a no is tanitott, borzalmas. Minden ismerosomnek rossz tapasztalata van rola, nem hogy rossz. Keruld a penzugyi intezmeny specializaciot mert azt hiszem csak ott van, majd ha valasztani kell. A maradek 2-bol egybe szinte lehetetlen bejutni mert keves a ferohely, a masikba meg ha semmit nem csinalsz akkor is odakerulsz (logisztika informatikus).


Penzugyon p*csai szerintem elegge ott van, dominal. Meg valami bizottsaganak is resze. Szerintem valami protekcios no. Undorito a helyzet nala. Talan meg ide is irni fog valamit magarol el tudom kepzelni.


Kozosseg jo az elmondottak alapjan. Semmi gond. Bulik csajok rengeteg, fiuk is ha az kell. Kolesz COVID elott volt de nemtom az milyen volt meg most milyen. Nem hallottam panaszt ra. De nem tudom a nehezseg lehet kepzes fuggo. Gazdinfo szempontbol a penzugyes targyak kb. mind unalmas volt es nehez is. A matekosokbol az elso felevekben talan nehezebb, de nem veszes. A penzugyis targyak nemtom szivatasbol vagy miert de teljesen fos.


A vezetes egy fos amugy. A neptun rendszer is szinten, targyfelvetelnel. Engem "kirugtak" meg regebben egyeb okok miatt, nem az o hibajuk, nem az en hibam ennyit szeretnek mondani. De ez mar filozofia meg nezopont kerdese. Amugy jo tanulo voltam. 5-os atlaggal egy even at, a tobbi is jo volt, 4-es korul meg a nehezebb targyaknal is. Az intezmeny meg koztem, felreertesek es nem ertesek, korhazi fogyatekossagi igazolasok illegitimasanak ertekelese szamukra oke, igy hatranyba kerultem, de jogszabaly szerint igen, osszeult a 4 aztan 10 fos bizottsag, volt aki mellettem szavazott, mert ilyenkor szavaznak volt aki nem, 1 jogasz van ott meg diak-kepviselok meg bizottsag tagok a karrol. Meg se nezik az email-t a hivatalos szerv sem, aki a BGE fogyatekossaggal foglalkozik, telefonon ki sem csong, bementem ugyfelszolgalatra kerdeztem rola, hogy hogy tudom elerni, azt mondjak telefonon, mondtam, igen hivtam ki sem csongott, akkor email, mondtam igen irtam, nem valaszolt 1 honap alatt sem. Felhivtam kozpontot, ugyanazt a szamot mondta, mondom oke koszonom szepen.


Emellett HKR torvenyt (HKR Hallgatoi Kovetelmeny Rendszer, de ebben felsoroljak milyen jogot KOTELES biztositani az intezmeny feltetelekkel. Nem csak hogy mit varnak el tole) szegtek meg szamtalanszor. Mondtam hagyjuk az egeszet most mar (ugyis tudtam mi lesz a vege es mar belefaradtam), es "kirugtak". Pontosabban nem, hanem bizonyos felteteleket nem vettek tekintetbe es igy a fogyatekossagom miatt az atlagom ugy leromlott, hogy onkoltsegesre kerultem. Apam ongyilkos lett, nagyapam meghalt alzheimerben, anyam 180 ezret keres, apai agon nem ismerem egyik nagyszulom ha egyaltalan elnek-e. Meg szoc. tamogatast nem kaptunk. Vege az lett hogy kapom az emailt, befizetesi kotelezettseg 350 - 370 ezer Ft. Neztem nagyot, volt egy kis balesetem retrograd amneziam lett anterograddal egyutt.


Erre irtam itt, hogy "kirugtak", hogy arra kenyszeritettek, hogy a hallgatoi jogviszonyomat vonjam vissza; HKR jogaim elutasai indoklas nelkul, korhazi igazolasok nem elfogadasa, majd leromlott az atlag, perkalni kelett, szulo, es nagyszulonek is alig van penze. Nincs senkim. Vege, pedig a vegen jartam mar, 1 - 2 felev.


Igy terveztem? Nem. Azt hittem 18 evesen megyek egyetemre, elvegzem, vegre tudok segiteni magamon, rokonokon. Apam ongyilkos, anyam kirugtak szaros 180-at keres, nagyapam alzheimer, en fogyatekossag utolag derult ki, nem fogadnak el korhazi igazolast, orvos pecsettel irt nekik egy papirt errol igazolva neurologus+pszichiater, tovabbra sem fogadjak el.


Mindegy mar... volt vita ebbol az intezmeny meg koztem meg, intezmeny es orvos kozott (foorvos). Nincs sok empatiaja a hallgatok fele a vezetosegnek meg tanaroknak, de forditva elvarjak - ha nem kovetelik. Szoval itt vagyok 25 evesen, eltartva es nem tudom mit csinaljak, elfogytak allami feleveim, maradt kb. 2? En gyarba nem megyek, nem is merek mert elcseszek valamit borton is lehet. Vegezetul, annyit tudok mondani, egy csettintes es minden megvaltozhat az eletedben. Barmikor. Kicsi az esely lehet, de tonkretesz ha jon.


De mindezt elmondva jo suli szerintem sokaknak tetszik. Konnyu viszonylag. Jo kepesiteseket is ad.

2023. szept. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!