Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kredittúllépés a Debreceni...

Kredittúllépés a Debreceni egyetemen, hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Végzős hallgató vagyok az agráron, eddig mindig odafigyeltem, hogy pontosan meglegyen minden elvárás. 10 kreditnyi szabvál helyett 11 lett.

Viszont most ott tartok, hogy a Neptunban azt látom, hogy jelenleg 184 teljesített, illetve 194 felvett kreditem van (kétszer buktam egy öt kredites tárgyból, szóval ez stimmt). Mindezt úgy, hogy most egy 30 kredites gyakornoki program nevezetű kötelező tárgyam van, így a matek szerint 214 teljesített és 224 felvett kreditem lesz, ami bőven több, mint a 180+10%, ami fölött fizetni kell ugye.

Csakhogy itt én nem hibáztam. 1 plusz kreditem lesz a szabválokból, visszamenőlegesen kaptak kreditértéket a testnevelés és munkavédelem tárgyak és az alaptárgyakon felül jött be a 30 kredites gyakornoki program kurzus.


Tanácsot szeretnék kérni, szerintetek mennyi az esélye, hogy úgy rendesen megtosznak?😅 Vagy esetleg a gyakornoki program nem számít bele a végső kreditszámításba? Mert itt egyértelműen az tolja meg...



2023. szept. 30. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem katasztrófa. Van fizetve 198 kredited, a maradék 26 kreditet kell kifezetned, ha...

De nem értem, hogyan lehetséges utólag módosítani egy tantervet? Hogyan lehetséges egy gyakornoki program-ot 30 kredittel betolni?

Én első körben azt mondanám, hogy az egyetem tanulmányi osztályának írj egy emailt, segítőkészek a hasonló dolgokkal, meg tudják mondani hogy benne vagy-e vagy kilógsz, és mennyivel.

2023. okt. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-hez hozzáfűzném, hogy bár nem tudom a DE-n pontosan hogy van ez, de a kredittúllépési díj 5000 forint körül szokott lenni kreditenként. Ez lehet hogy nem tűnik soknak, de 26 kredit után jelentős összegről lenne szó...


Kérdező, gondolom nem csak egyedül téged, hanem az egész évfolyamotokat érinti a visszamenőleges tantervmódosítás. Kizárt dolognak tartom, hogy az egyetem a saját kavarása miatt így nyerészkedjen rajtatok, de ezzel kapcsolatban tényleg a Tanulmányi Osztály tud segíteni.

2023. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szabválokért kell fizetni kredittúllépésért, a kötelező tárgyakért nem. De kérdezd a TO-t, amit ott mondanak az a tuti, mi csak okoskodunk. :)
2023. okt. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
Nekünk a Tanítsunk Magyarországért mentorprogramos tájékoztatón azt mondták idén, hogy nyugodtan felvehetjük a mentorálást 2 kreditesen (2 és 0 kreditesen is meg van hirdetve) akkor is, ha már megvan a 10 kreditnyi szabvál, mert már nincs olyan, hogy kredittúllépési díjat kell fizetni.
2023. okt. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat, megpróbálok minden felmerült észrevételre válaszolni.

A testnevelés és munkavédelem tárgyaknak adtak utólagosan 1-1 kreditet, gondolom azért, hogy ha valaki nem teljesíti (nem értem ki tenne olyat) az fizessen valamit.

A gyakornoki program a 7. félév egyetlen kurzusa, ez a féléves szakmai gyakorlat, szóval a 30 kredit azért lehetséges, hogy meglegyen a félévben minimálisan elérendő kreditszám.

Valószínűleg tartom egyébként, hogy ez a gyakornoki program nem fog beletartozni ebbe a 180+18%-ba, ahogy az utólagos tesi és munkavédelem kavarás sem, de azért a félsz bennem van, hogy mi van, ha mégsem. Ezt arra alapozom, hogy a gyakornoki program egy olyan embernek is megdobja a kredit számát, aki pontosan 10 kreditnyi szabvált vett fel és semmiből sem bukott, de közben mégis annyira kacifántosan van megfogalmazva az egész.

Az viszont jó hír lenne, ha csak a szabválokért kellene kredittúllépést fizetni, az meg pláne, ha egyáltalán nem is lenne már ez a rendszer.

2023. okt. 1. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
7 félév esetén azt hiszem 210 a teljesítendő kredit
2023. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!