Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Doktori képzésen is van...

Doktori képzésen is van lehetőség másik intézménybe való átjelentkezésre, ahogy alap és mesterképzésen? Amennyiben igen és valaki élt már vele az megosztaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Az okok többrétűek és talán ez a megoldás működhetne, hogy ne kelljen otthagynom az egészet.
2023. okt. 1. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Biztos, hogy nem lehet. A doktori iskolák keretszámok alapján indítják a képzést kiírt témánkban és témavezetőkkel.
2023. okt. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt csináltam kétszer is. Nem volt belőle gond.
2023. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
2. Mesélj még!
2023. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Nekem volt egy ismerősöm aki váltott. Ennél konkrétabbat azért nem írok, mert az is kényes helyzet volt, és gondolom nálad is speciálisak a körülmények. Mindenesetre nem általános dolog ez szerintem, és nem hiszem hogy a gyakorikérdések fog tudni segíteni benne.

Az nem opció, hogy maradsz, csak témavezetőt váltasz?

2023. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Aki esetleg privátban mesélne szívesen meghallgatom.


Maximum ezt a félévet tudom ott kihúzni azt is csak munka mellett, hogy havi egynél többször ne kelljen odamennem.


Igazából a témavezetőm teljesen elvesztette a bizalmamat így egy hónap alatt és nem látom hogyan tudnánk együtt dolgozni tovább. Privátban mesélhetek annak, akit érdekel.


Az ösztöndíj korrekcióra be sem adom már a pályázatot, mert ahhoz 12 hónapig minimum ott kell lenni az pedig kizárt dolog. Viszont megtanultam, hogy a pénz az nagyon nem boldogít amióta ott vagyok, mivel kb. a depresszió tüneteit mutatom és még öt kg is lement augusztus óta.


Mindenesetre egy két egyetemet felkeresek hátha a to többet tud. Másik egyetemen vannak ismerőseim ugyanezen a szakon és teljesen más világ. Mintha szembeállítanánk a nyugati szokásokat a keletiekkel.

2023. okt. 1. 19:41
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
3. Rendben, mesélek. Először megegyeztem egy professzorral, hogy a PhD-hallgatója leszek, és jelentkeztem a doktori képzésre, ahova fel is vettek. Azonban közben egy másik egyetem is hívott, így oda is beadtam a jelentkezésem, és inkább oda mentem. (Tehát az elsőt még nem kezdtem el, csak felvettek.) Kínos volt, sőt azóta is kínos, mert szakmán belüli mindkettő (és pl. az első professzor azóta se válaszol semmilyen levelemre..). A második doktori képzést, amelyet végül elkezdtem, be is fejeztem -- az abszolutóriumig, de a disszertációmat nem adtam le. Helyette "vérszemet kaptam", és jelentkeztem egy külföldi, sokkal jobb rankingű egyetemre is, ahova szintén felvettek, és a kurzusaimat is részben elismerték [volna, de végül kint is elvégeztem +2 évet önszorgalomból]. Végül a kinti egyetemen adtam le a disszertációmat és ott is doktoráltam. 2-es voltam.
2023. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez mondjuk komoly dolog, hogy volt erre lehetőséged.


Itt az a fő gond, hogy van egy rendezvénysorozat, ami ott kb. a rögeszméjük. Ez pedig egyre inkább feszültségekhez vezet, mivel a kutatásom helyett minden hülyeséget a nyakamba varrnak és a megértés és rugalmasság látszatára sem ad.

2023. okt. 1. 21:50
 8/8 A kérdező kommentje:
Nos az egyik helyre mehetek, ha találok témavezetőt. Szóval úgy tűnik nem istentől való dolog ez. :)
2023. okt. 3. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!