Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt bioszból mi az, amit a...

Emelt bioszból mi az, amit a legrészletesebben tudni kell?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ami a legtöbb helyen és formában elő szokott fordulni. Nyilván elég sok ilyen téma van, akár úgy is feletehetnem a kérdést, hogy mi az, amit még mindenképpen át kellene ismételnem, hogy alaposabban tudjam.

Mostanában leginkább feladatokat oldok meg, és úgy érzem, hogy nagyjából egyformán megy mind.



2023. okt. 2. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak statisztikát lehet készíteni, az meg egy konkrét esetben nem sokat ér ...

Íme:

Állattan írásbelin kevés szokott lenni. Viszont szóbelin annál inkább előfordul (ld. tételcímek).

A biokémia mindennek az alapja (szerintem), így azt érdemes jól megtanulni - és mintha kezdenének rászokni az elmúlt években (már esszében is kérdeztek belőle).

A szabályozó folyamatokból remek kérdéseket lehet feltenni (de volt olyan év, hogy szinte nem volt ilyen kérdés!). Szóbelin is szeretik.

Statisztikailag lesz ökológia, ebben valami természet-/környezetvédelem is. (Ezt nem nagy kockázat betippelni, hisz a választható feladat egyike vagy növénytan vagy ökológia.)

Genetika szokott lenni szinte minden évben (erősen különböző pontszámmal), populációgenetika nem midnen évben (átleg háromévente egy feldat, de egy-egy kérdés gykarabban is felbukkan.)


Ami feltűnő: a feladatosok nagyon eltérnek egymástól (ha több évet hasonlítasz össze): van olyan, amelyikben szinte nincs embertanos feladat - hanem tele van növénytannal, ökológiával. Más években meg pont fordítva. Minta nem lenne cél, hogy a feladatsor minél nagyobb anyagrészt fedjen le. Elfordult már két feladat (nem kérdés!), ami ugyanabból a témakörből volt egy dolgozaton belül.


Nem tudom mennyit segítettem ...

Sok sikert!

2023. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

első válaszolóval egyetértek. Szerintem az ökológiát, növénytant, sejtbioszt tanuld meg írásbelire nagyon nagyon jól. Azokat sokat szokták kérdezni szerintem. De itt van az előző évi érettségi feladatok lebontva, hogy melyik témából mennyi feladat volt eddig:


[link]

2023. okt. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. okt. 3. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!