Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » GTK felvételi megoldások?

GTK felvételi megoldások?

Figyelt kérdés

Ebben a pdf-ben vannak az ELTE-GTK mesterszakjainak a felvételi mintafeladatai: [link]


Teljes közgázos előképzettség nélkül szeretnék menni MBA-ra. Megcsináltam csalás nélkül a teszt részt, segít valaki leellenőrizni, hogy mit találtam el, és mit nem? :)

[link]


2023. okt. 4. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A görög ABC betűit kell keresgélni

2. A feladatban 1/16 van és nem 1/12

3. Okés

4. Okés

5. Okés

6. Szerintem a C esetében is megvalósulhat egy ilyen "brainstorming" féle ötletelés.

7. Jól gondoltad, a vállalat kötvényt bocsát ki, amit a külső szereplők megvásárolnak és ezzel aktuálisan pénzhez jut a vállalat, cserébe keletkezik egy kötelezettsége.

8. Az árszínvonal emelkedése a keresletet is befolyásolhatja, de nem feltétlenül okoz jelentős visszaesést, mivel a gazdasági feltételektől és az infláció mértékétől függ, hogy milyen hatással van a keresletre.

2023. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A másodikat szerintem félreérted. az a kérdés, hogy hogy viszonyul egymáshoz (ha viszonyul) a 7,5% és az 1/16-od. Itt úgy gondoltam, hogy egy adott mennyiség 7,5%-a ugyanaz, mintha vennénk az 1/12-ed részét. Tehát a 7,5%-ot átalakítottam 1/12-re, és így már össze lehet hasonlítani az 1/16 értékkel. Ez így nem jó?


Az elsőre soha nem jöttem volna rá.. tehát akkor tét(h)a/éta, ró, ióta, éta, alfa, pí.

Na de a válaszok közül csak egyben van benne, a műsorban a mű. Vagy a dallam - lambda, nóta - ióta lenne a megfejtés, és akkor az ének a kakukktojás?

2023. okt. 4. 22:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!