Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudom mitévő legyek!? Ez...

Nem tudom mitévő legyek!? Ez lehet életem legfontosabb döntése!

Figyelt kérdés
Minden úgy kezdödött, hogy szeptemberbe bekerültem egy szakközépiskolába.Az osztály nagyon rossz nincsenek barátaim, nagyon hiányzik a régi sulim.Most lehetöséget kaptam, hogy felvegyenek egy erős gimnáziumba.Az a baj, hogy ők már 2 hónapja tanulják a 2.idegen nyelvet amit én ugye szakközépbe nem tanultam és a németet kellene ami amúgy sem könnyű.Nem tudom mit csináljak 1 napom van rá, hogy meggondoljamAzt mondta az iskola igazgatója, hogy az első félév nagyon kínkeserves lenne, mire bepótolnék ugye mindent.Nagyon kész vagyok.A szüleim szerint ne haggyam ott mert a jelenlegi iskolámba van sikerélményem, ami nekem kell is!Csak maga a környezet nagyon rossz ha megkérdezi valaki, hogy hova járok akkor nem is merem nagyon megmondani, mert szégyenlem magam, hogy én nem valami jó nevü suliba járok.Attol is félek ha átmegyek, hogy az új osztály se lesz jobb, kiközösítenek na meg persze a sok lemaradás, amit be kel pótolni.Tényleg annyira nehezebb a gimnázium a szakközépiskolánál?Azt mondta az igazgató, hogy az a feltétele ,hogy nem bukok meg semmiböl félévkor.Tehát a németre lenne 2 és fél hónapom, hogy bepótoljam ja és nyelvböl sosem voltam 5 ös.Van egy másik osztály de oda 31 lány és csak 2 fiú jár, nem tudom milyen lehet az.Szerintem azért 31 lány nem fogadna be oly könnyen, mivel fiú vagyok.Nem tudom, hogy mi legyen.Félek, hogy ha átmegyek rosszabb lesz, de akkor már legalább elmondhatnám, hogy gimnáziumba járok.Bocsi ha hosszú voltam, kérlek adjatok tanácsokat!Köszönöm!15/F
2010. okt. 18. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne gond az a 2 hónap német nyelvtanulás. Én egy erősnek mondott gimibe járok, és németet tanulok 2. nyelvként. Szerintem nem tanultunk annyit az első pár hétben, hogy azt ne lehetne könnyen bepótolni. Ha angolt tanultál már, az után nem nehéz, mert eléggé hasonlítanak.

Ha el akarsz menni ebből a suliból, akkor mindenképpen minél hamarabb kéne, mert annál nagyobb lesz a különbség, most még szerintem nem lehet vészes. Viszont azért nem érdemes átmenni, hogy elmondhasd, hogy gimnáziumba jársz.

Gondold végig, mik az előnyei annak, ha átmész: mit hallottál arról a suliról, jó-e a színvonala, stréberek járnak oda, jó fej a társaság, hülyék a tanárok. Aztán gondold végig a mostani suli előnyeit, majd a hátrányokat. Ne felejtsd el azt sem, hogy mik a jövőbeni terveid. Ugyanis ha biztosan tudod, hogy szakmát szeretnél tanulni, akkor felesleges a gimnázium. Viszont ha mindenképp egyetemre mennél, akkor meg épp az lehet a jobb. (Ezzel nem azt mondom, hogy szakközépből nem lehet gimibe menni, ill. gimnázium után nem lehet szakmát tanulni!)

Dönteni helyetted nem tudunk, te tudod, mennyire bírod a tanulást, mert ha pl. nagyobbrészt könnyen megy, a mostani sulidban keveset tanulsz, unatkozol órákon érdemes lenne meggondolni. Meg persze a társaság is nagyon-nagyon fontos.

Szóval tanácsot mást nem tudok adni sajnos, de sok sikert kívánok neked, akárhogy is döntesz! ;)

2010. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2 hónapot be lehet hozni, az elején a legkönnyebb. Nem nehéz a német, logikus az egész nyelv. Szerintem menj át a másik suliba!
2010. okt. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat várom még őket.
2010. okt. 18. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!