Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted milyen következménye...

Szerinted milyen következménye lenne a szegregált oktatásnak?

Figyelt kérdés

Az utóbbi héten 2 olyan cikk is nagy médiavisszhangot kapott, ahol egy érdi, illetve valamilyen borsodi iskolában elvileg romák bántalmazták az osztálytársukat.


A hozzászólások között sok olyan választ olvastam, ahol a szegregált oktatást erőltették.


Szerintem lehet, hogy így kevesebb lenne az iskolán belüli bántalmazás valamennyivel, de társadalmi szinten olyan széthúzás lenne, hogy annak a hatása beárnyékolná a szegregált oktatással járó előnyöket.


Szerintetek?


2023. okt. 5. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem a romákat kellene szegregálni a nem romáktól, hanem a verekedőseket a nem verekedősektől.
2023. okt. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt anno egy település, ahol működött szegregált suli. Vidéken.


Erre egy budapesti libsi csaj beperelte őket, így meg kellett szüntetni.

Pedig még a helyi cigók is tüntettek érte, mert jobb volt az ő kölkeiknek is, mert az ottani, többnyire roma tanárok tudtak fegyelmezni.

2023. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az 1-essel értek egyet.


Nekem gimi alatt volt egy roma osztálytársam, aki nagyon rendes volt, neki volt az évfolyamban a legjobb átlaga, versenyeket nyert, stb. Na, ha ő abba a gimibe megy tovább ahova a többi roma (nálunk ez így automatán megoszlott, hogy a gyengébb gimibe ők jelentkeztek inkább), akkor valószínűleg nem vitte volna semmire.

És akik gimiben verekedtek, cseszegettek többieket egyeltalán nem romák voltak, úgyhogy én nem látom értelmét ez alapján

2023. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudom, nem szándékos, de az ilyen "én ismertem egyet" kijelentések azok a legrasszistábbak, mert abban mindig benne van az, hogy: az egész nép olyan, mint a... egy kivétellel. Egy nagyon rendes romát én is ismertem, egy irodában ültünk ketten, jól összebarátkoztunk. És? Ezer ellenpéldát tudok hozni.
2023. okt. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!