Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szent Lászlóba felvételihez...

A Szent Lászlóba felvételihez 50 hozott ponttal mennyit kéne szereznem írásbelin hogy behívjanak szóbelizni?(természettumányira)

Figyelt kérdés

2023. okt. 8. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
16 évesen nem pontokat kell szerezned, hanem a szüleiddel együtt felkeresni az igazgatót és megbeszélni vele, hogy hajlandó-e átvenni.
2023. okt. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

A Szent Lászlóban 100 a max. pontszám.

Az általános iskolából 30 pontot lehet vinni. A természettudományi tagozaton az írásbelit úgy számítják be, hogy mindkét eredményt 2-vel osztják, tehát az írásbelire összesen 50 pontot lehet szerezni.

Tehát szóbeli előtt 80 pontot lehet elérni, ehhez jön még hozzá a szóbelin elérhető 20 pont, így jön ki az összesen szerezhető max. 100 pont.

Az elmúlt években 68,1, 67,9, illetve 66,3 pont kellett a szóbeli behíváshoz a szóbeli előtt elérhető 80-ból. Tehát kitűnő bizonyítvány (30 vitt pont) esetén további kb. 37-38 pont kellett az elmúlt években, amit 74-76 pontos írásbelit jelent.

Tehát kitűnő bizonyítvány mellé egy 80 pontos írásbeli nagy valószínűséggel elég lehet a szóbeli behíváshoz. Mivel azonban a felvételi pontszámok nem ismeretek, ezért azt nem tudjuk, hogy akit alsó ponthatárról hívtak be szóbelire, annak volt-e esélye bejutni.

[link]

2023. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia, én meg ano 80 pontot irtam es nem max pontot vittem ugy hivtak be PONT szobelire, de itt ink az irasbelit nezik mint a hozott pontott, de ez leirta az elozo valasuolo, es max pontos szobelim lett ugy vettek fel PONT, keszulj az irasbelire mert sztem nagyon jo a suli, es nekem megerte a rengetek befektetett ido
2023. okt. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"rengetek"

mit rengetsz?

2023. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hát basszus, nem tudom mi volt velem de írni nem tudtam, *rengeteg akart lenni
2023. nov. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!