Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem szereztem meg az...

Ha nem szereztem meg az oklevelet egyetemen,akkor mennyit kell fizetnem?

Figyelt kérdés
2021-ben kezdtem meg a kepzest es az elso ket felevet teljesitettem, aztan a 2022es oszi felevem passziv volt viazont a tavaszi felevem (2023-ban) aktiv volt, viszon ekkor 1 kreditet sem szereztem, miutan atsoroltak onkoltsegesre 2023 nyaran kiiratkoztam. Amikor eljezdtem az egyetemet mar akkor is, illetve azota is folyamatosan egyeni vallalkozo vagyok, nem tudom ez munkaviszonynak szamit e, illetve 2022 decembereben lett munkaviszonyom es ez azota is tart. Nem tudom, hogy most ,hogy allhatok a ledolgozasban, mert kuldtek most errol ,hogy ugye le kell dolgoznom, de azt nem tudom ,hogy meg mennyit kell es mennyi ido alatt. Valaki tudna segiteni?
2023. okt. 10. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
[link] ezen az oldalon ha rákeresel arra, hogy FIR, van egy olyan pont, hogy magyar állami ösztöndíj. Oda ügyfélkapuval belépve látod, hogy mennyit dolgoztál le eddig és mikor van a határidő. Az ösztöndíj adatlapra kell kattintani. Ha kevesebbet ír ne ijedj meg, még csak az előző évet mutatja. (A 2023-as csak 2024-ben lesz ott.)
2023. okt. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom, de en itt valamiert nem latom, csak ,higy hova jartam es ,hogy melyik feleveket teljesitettem.
2023. okt. 10. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem úgy néz ki, hogy ott a két egyetem egymás alatt (alap és mester) és ott ha rámegyek arra, hogy ösztöndíj adatlap, akkor kiírja, hogy hány órát dolgoztam le. Sötétkék az oldal színe.


[link] itt.

2023. okt. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
En a felvett kepzeseknel latom a feleveimet, de amit te mondasz, azt sehol nem talalom:/
2023. okt. 10. 15:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet akkor különbözik, ha nincs meg a diplomád vagy még időn belül vagy. Nekem mesterszakon jött levél, hogy nem teljesítettem a feltételeket, mivel nem szereztem a képzés másfélszeres időtartalmán belül diplomát. Attól fogva volt/van x időtartam a ledolgozásra. (2019-ben kezdtem és 2022-ben küldték. 2022-től kell ledolgoznom.)


Tehát arra tudok gondolni, hogy valószínűleg még nem telt le ez az időtartam és azért nem látod. De hátha válaszol valaki, aki kiiratkozott, mint te.

2023. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Ha nem szereztél oklevelet, akkor 2 éven belül el kell kezdeni a támogatott féléveket.

2. A munkaviszony csak a kiiratkozás után számít, előtte nem. Annyiszor 150 napot kell ledolgoznod, ahány támogatott féléved van. A napokat egyéni vállalkozó esetén a fizetett adók és a tb. alapján számolják ki.

2023. okt. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ertem ,koszonom. Es erre mennyi ido all rendelkezesre?
2023. okt. 10. 17:22
 8/8 anonim ***** válasza:
2 éven belül elkezded és ledolgozod.
2023. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!