Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZÍNHÁZI ÉS FILMMŰVÉSZETI...

SZÍNHÁZI ÉS FILMMŰVÉSZETI EGYETEM / színészkedés?

Figyelt kérdés
Sziasztok :) nagyon érdekel engem maga a színész szakma , színész világ. Sajnos nem tanultam túl jól az iskolàba. Olvasom hogy sokaknak meggyűlik a bajuk a sulival. Korruptság stb. Esetleg akik tapasztaltak azok véleményt mondanának vagy hogy esetleg hol érdesem tovabb tanulni SZFE n kivül? Hiszen sok olyan szineszt latok a tvben akiknek tuti nincs meg a sulijuk sem. Előre nagyon köszönőm a vàlaszokat 22/L

2023. okt. 11. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak magán színiiskolák, sőt egyes színházaknak van stúdiójuk, ott érdeklődj.
2023. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ohh nagyon jo lenne a magán csak sajnos nem tudnám finanszírozni.
2023. okt. 11. 20:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Stúdiókban érdeklődj. Ha tehetséges vagy, biztos van megoldás.

Akik a tévében, gagyi sorozatokban szerepelnek, ők is ilyen stúdiókban kezdték. De mindig van nagyobb múltú, tehetséges szereplő, aki viszi az ócska, primitív, népbutító ftl-es sorozatokat. Leadja magát a pénzért.

Túltermelés van, de ki tudja, lehet, hogy vslobs tehetséges vagy. Járj utána, vágj bele. Jelentkezz statisztának, hátha beválogatnak, és akkor képet kspsz pl egyforgatásról.

2023. okt. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az SZFE létezik.

[link]


Van állami finanszírozású képzésük is, nem csak fizetős.

2023. okt. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi a minimum. Anélkül nincs semmiféle egyetemi felvételi!
2023. okt. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem lehet semmit biztosra mondani. Én színjátszós közösségekben nőttem fel. Sok barátom van, aki színész szakképzésbe járt és nem vették fel az SZFE-re és vannak olyan barátaim is, akik semmilyen képzést nem végeztek, csak jártak egy színjátszó csoportba hobbi szinten és felvették őket. Szóval egyik sem garantált siker. Mivel már 22 éves vagy, én egy kicsit már későnek érzem a dolgot. Nagyon sokat számít a művészetben, hogy mennyire fiatalon tudod elkezdeni és neked ezek szerint teljesen kimaradt a diákszínjátszás világa. Azt javaslom, hogy mindenképp legyen B-terved!


Ettől függetlenül megpróbálhatsz keresni színjátszó csoportokat a városodban, ahova felvesznek huszonéveseket is. Általában az alapfokú művészeti iskolákban még felvesznek ennyi idősen. De nyilván ez is fizetős.

2023. okt. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szabó Erika talán 25 vagy több volt mikor elkezdte a színműt, úgyhogy a korod miatt ne aggódj, főleg hogy a 18 és a 22 között alig van különbség, és keveseket vesznek fel rögtön érettségi után színész szakra. A többit a korábbi hozzászólók már elmondták.
2023. okt. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!