Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most fogok jelentkezni Turizmu...

Most fogok jelentkezni Turizmus-menedzsment MA-ra keresztféléves jelentkezésen. Melyik egyetemet érdemes választani?

Figyelt kérdés

Sajnos a BGE nem indítja most ezt a szakot. Az egyetemek amelyek meghírdették a METU, MATE és a Kodolányi. Milyen sorrendet érdemes megjelölni?

Milyen tapasztalataitok vannak ezekről az egyetemekről? Oktatók, tantárgyak, vizsgák?

Levelezőn tervezem elvégezni.

Akik szerint nem érdemes elvégezni, kérem ne írjanak, mivel nekem a munkámból adodóan muszáj.



#turizmus #Turizmus MA #METU MA #METU levelező #MATE turizmus
2023. okt. 13. 19:51
A kérdező szavazást indított:
METU
MATE
Kodolányi
5 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Legalább negyedszer kérdezed egy hét alatt. Az eddigi válaszokban mi nem tetszett?
2023. okt. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Most tettem fel a kérdésemet először.

Kérem, csak az szóljon hozzá, aki valóban segítőkészen tud válaszolni.

2023. okt. 14. 02:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha ez a felhozatal, a helyedben várnék fél évet, és jelentkeznék egy normálisabb egyetemre. Most soknak tűnhet a fél év, de hidd el, nem oszt, nem szoroz, hogy 2 vagy 2,5 év múlva kapsz diplomát.
2023. okt. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha színvonalas képzést szeretnél, gazdaságtudományi képzések esetén a Kodolányit és a METU-t mindenképp kerüld el. Ezek olyan helyek, ahova a "maradék" hallgatók kerülnek, akik nem tudnak jobb egyetemekre bejutni, s így az oktatás is hozzájuk van lebutítva. Marad tehát Pesten a középszerűnek számító MATE. De most utánanéztem, s tavaly a kevés jelentkező miatt az egész országban keresztfélévben csak a METU-n indult el a turizmus-menedzsment mesterképzés, s ott is csak nappalin, angolul. Úgyhogy lehet, hogy a szándékod egyáltalán nem valósítható meg, erre készülj fel. Lehet, hogy jobban jársz, ha vársz egy fél évet.
2023. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Szia, Én szintén ugyanezen kérdésre keresem a választ. A METU es a BGE honlapján elolvastam a turizmus management minta tanterveit.

Bár mindketto ugyanazt a kepesitest adja, mégis az én szubjektiv szempontjaim alapjan nagy kulonbséget latok a ketto kepzes kozott.


Azt erzem a tanterv leirasa alapján, hogy a BGE sokkal inkább a szálloda vezetesre/hospitality managementre nevel ki, míg a METU szintén ad egy Msc diplomát, de a tanterve alapjan én azt érzem, hogy a a magyar oroksegeket probaljak tanitani, ami szemely szerint engem nem erdekel.



- BGE, csak, hogy kiemeljek nehany tárgyat:


Nemzetközi szállodai és vendéglátás-menedzsment

Emberek vezetése

IT technológiák a turizmusban

Ingatlanfejlesztés, ingatlanmenedzsment

Szállodai vagyongazdálkodás

Az Európai Unió turizmuspolitikája

Fogyasztóvédelmi jog

Pályázatírás

F&B menedzsment és vállalkozásfejlesztés

Turizmus és nemzetközi gazdaságtan

(osszesen 40 db V, KV, K tantargy van)



METU:


Kulturális, kreatív és örökségturizmus

Marketing- és kommunikációmenedzsment

Kreatív élménytervezés

Turizmus jog és intézményrendszere

Turisztikai desztináció- és örökségmenedzsment

Kreatív gazdaság és vállalkozás

Gyógy- és wellness turizmus

Vállalati döntéstámogató rendszerek és módszerek

Trendek a turisztikai termékfejlesztésben

Az UNESCO és a világörökség menedzsment

Kreatív városfejlesztés

(osszesen 20 db V, KV, K tantargy van, vagy legalabbis, en nem lattam tobbet felsorolva, javitsatok ki, ha tevedek)



Azonban ugyanezzel problemaval kuzdok mint, te. Most keresztfeleven lenne szamomra a legoptimalisabb elkezdeni. Eddig kulfoldon voltam, es haza koltozni tervezek, es ha mar otthon vagyok, folytatnam tanulmanyaimat. Épp karrierem szempontjabol raernék ebben a felevben ezt elkezdeni, tokeletes alkalom lenne, nem vesztegetnék el fel evet az eletembol.


Igy en is szivesen varok tanacsokat, hova erdemes tovabbtanulni, es miert.

Sok sikert!

2023. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

5. valaszolo vagyok-->


En meg arra a kerdesre is keresem a valaszt, hogy angolul vagy magyarul jobb tanulni a hospitality managementet. En angolul vegzem a szakmat, igy ez is szoba johet, viszont ha magyarul jobbak az eloadok, jobbak a vendegeloadok, mint anno alapkepzesen is, akkor mindenkepp magyar nyelven hallgatnám.


Van olyan, aki angolul hallgatja magyarkent? Magyarok a szatarsak, vagy kulfoldiek?

Van olyan aki magyarul hallgatja, es van valamilyen tapasztalata, hogy milyen a szak?

Nappali vagy levelezos a jobb?


Én is koszonok, minden segito szandeku valaszt.

2023. okt. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben vagyok, és eléggé kiábrándító a felhozatal. Nem beszéltem még olyannal, aki ne akart volna lebeszélni a METU-ról vagy a Kodolányiról.


A mintatantervek nem hoztak lázba, mert több olyan tárgyat láttam, amik kb. ugyanezen a néven voltak BGE alapképzésen is. A METU-n több olyan tárgyat is láttam, amiknek látszólag nincs haszna (pl. kreatív élménytervezés meg ezek a rengeteg a világörökséges tárgyak).


Személy szerint engem a szállodás témák érdekelnének leginkább, mert a szállodaiparban dolgozom (mint rengetegen mások), viszont a tantervek kialakításánál ezt az egyetemek nem igazán vették figyelembe. Egyedül talán a BGE-n, ahol szeptemberben is csak fizetősen indult a szak. (:


Sajnos a kérdésedre nem tudok konkrét választ adni. Szerintem a BGE lenne a legjobb, a többit viszont mindenki szidja, ezért elég nehéz a választás.


Ha esetleg másnak vannak még infói, vagy esetleg a METU-n vagy Kodolányin, esetleg a MATE-n tanult, nyugodtan keressen.

2023. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Figyelmetekbe ajanlom a BME egyik legfobb oraado tanarjanak az ertekeleseit a mark my professoron: [link]


En megmondom oszinten mar teljesen ossze vagyok zavarodva, hogy hol vegezzek Msc-t.

2023. okt. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
*BGE
2023. okt. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ő tudomásom szerint mesterképzésen már nem tanít.
2023. okt. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!