Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem félbehagyása majd...

Egyetem félbehagyása majd újra kezdése, lehetséges?

Figyelt kérdés

Most járom az első félévemet a bme gépészmernöki karán. Röviden tömören nagyon egyszerűen képtelen vagyok a tanulásra mentálisan. Általánosba kitűnő voltam nagyon kis energia befektetéssel, középben is hasonlóan ellavíroztam aztan csak most ütött meg a kemény igazság hogy nem vagyok kész az egyetemi elvárásoknak.

Azt terveztem ez a félév után befejezném atanulmányimat, legalábbis átmenetileg.

A Kérdésem az volna, ha jól tudom 1 aktív félévet nem kell visszafizetni, de ha mondjuk másfél évre elmennék mast csinalni, főként dolgozni, a maradek államilag támogatott féléveim megmaradnak?

Ha valami nem volt egyértelmű újra fogalmazom, előre is köszönöm a valaszokat?


2023. okt. 19. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Újra kell felvételizni, ha folytatni akarod, mert 3 félévet nem lehet passziváltatni. Marad 11 támogatott féléved, de a további tanulmányokba ugyanezen szakon a mostani félév is beleszámít a támogatott időbe.
2023. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még ne add fel szerintem. Hátha megjön hozzá a motivációd. Az a gond, hogy sokan ha belekóstolnak a munka világába, már nem akarnak újra az iskolapadba ülni. A szüleid tudnak a tervedről?
2023. okt. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 hat jól le lettem b@szva itthon az ötletért... megpróbálom osszeszedni magam es megszerezni azt a diplomat
2023. okt. 22. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Szurkolok neked, hogy sikerüljön!
2023. okt. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!