Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemi szakot éri...

Melyik egyetemi szakot éri meg emelt törvel+nyelvvel megcélozni?

Figyelt kérdés
Angolból, németből, töriből fogok emeltezni, elég szorgalmas vagyok. Nem a pontoktól félek leginkább, hanem attól, hogy rosszul döntök. Mit éri meg a jövőben tanulni, ha fizetést nézünk leginkább?

2023. okt. 23. 19:04
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Törivel*
2023. okt. 23. 19:08
 2/22 anonim ***** válasza:
55%
Törivel jogra lehet pl.
2023. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Fizetés szempontjából nagyon nem éri meg jog. 5+3 év tanulás, és pár száz ezer forintot visz haza az átlag. A jól fizető pozíciók (bíró, ügyész, közjegyő) kihalásos alapon mennek, protekció nélkül nincs esély ezeket betölteni.

Szóval ha nem vagy nagyon elhivatott, és a fizetés fontos szempont, akkor ezt elvetném a helyedben.

A gazdasági szakok rövidebbek, és jobban megérik anyagilag. Esetleg magán nyelvtanár, úgy is jól lehet keresni.

De mi érdekel leginkább, milyen területen szeretnél dolgozni?

2023. okt. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát, pszichológiát találom a legérdekesebbbek, meg rengeteg pszichológiás könyvet olvasok, de mivel mindenki pszichológiára megy, ezt az ötletet elvetettem. Matekból nem vagyok annyira jó, ezért mentem törire. Jog is érdekes, a politikát is érdekesnek találom. Az emberi elmét is, meg még sok dolgot. De engem a pénz sajnos nagyon hajt. Milyen szakkal lehet jól keresni, amihez nem kell annyira matek?
2023. okt. 23. 20:09
 5/22 anonim ***** válasza:
18%

Hát, sajnos a jól kereső szakok szinte mind matekosak

A pszichológia szintén sok tanulást igényel, viszont az anyagi szempontból jobban megéri mint a jog, mert sok állást be lehet tölteni vele. Lehetsz HR-es, klinikai szakpszichológus stb amik elég jól fizetnek

De lassan térül meg

Ezért ajánlottam a gazdasági szakokat, mert azokkal elég jól lehet keresni. Igaz, kell hozzájuk valamennyi matek, de egyáltalán nem vészes.

2023. okt. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
19%

"Esetleg magán nyelvtanár, úgy is jól lehet keresni."

Ezt nem tapasztalatból mondod, ugye? :)

2023. okt. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

De igen, egy barátom magán nyelvtanár, úgyhogy pontosan tudom mennyit visz haza havonta.

Muszáj volt belekötni ugye?

2023. okt. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

"Nem a pontoktól félek leginkább, hanem attól, hogy rosszul döntök. Mit éri meg a jövőben tanulni, ha fizetést nézünk leginkább?"

Már meg is hoztad a rossz döntést: azt, hogy a fizetést tekinted elsődleges szempontnak...

jan. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Muszáj volt belekötni ugye?"

ha egyszer hülyeségeket beszélsz, hagyta volna szó nélkül?

jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"egy barátom magán nyelvtanár, úgyhogy pontosan tudom mennyit visz haza havonta"

Közös kasszán éltek, közös a bankszámlátok?...


Nem mondom, hogy elképzelhetetlen olyan magán nyelvtanár, aki (legalábbis egy ideig...) jól keres, de azért nem lenne reális úgy beállítani, mintha ez egy teljesen jól járható út lenne bárki nyelvtanár számára. Eleve honnan veszi a magántanítványokat? Hogy biztosítja be, hogy sose mondják le az órákat? Stb. A magántanítás mellé kell valami stabil, kiszámítható bevételi forrás is, mert arra alapozni olyan, mint homokra építeni házat.

jan. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!