Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kezdjem el a szakdolgoz...

Hogyan kezdjem el a szakdolgozatomat írni?

Figyelt kérdés

Szinte már hallom: "az elejéről"


Meg van, hogy miről akarok írni/felépítés, néztem hozzá anyagokat is, de valahogy nem bírok neki kezdeni


Nektek mi vált be? Hogy indultatok el?


2023. okt. 25. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én vázlatot írtam először. Utána elkezdtem a vázlatpontokhoz írni a dolgokat. És a végén próbáltam összefüggővé tenni.
2023. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Meg van, hogy miről akarok írni/felépítés"


Ha megvan a felépítés, akkor mi a gond?

A bevezetőt hagyd a végére. Az első értelmes fejezethez elkezded írni, ami oda tartozik.

Az se baj, ha elsőre csapongó, tedd bele, amiket át akarsz adni, aztán majd összefésülöd. A végén meg írsz egy bevezetést meg egy összefoglalást. Ezt már elég könnyű, ha az anyag megvan, csak ki kell emelni a főbb pontokat.

2023. okt. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"A bevezetőt hagyd a végére."

Lehet, hogy ez okozza a problémát.


Köszönöm a válaszotokat, amint oda jutok megpróbálkozom vele :D

2023. okt. 25. 15:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Először én mindig összegyűjtöm, hogy korábbi kutatók mit írtak az adott témáról. Nálam az alapszakos szakdoga minimum fele erről szólt. Én így kezdtem.
2023. okt. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a bevezetőt a legvégére kell hagyni mikor a többi már kész.
2023. okt. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már írom de alig haladok vele és vészesen közeledik a leadási határidő. Először a tartalmat készítsd el azaz a vázlatot, utána keress mindegyik részhez forrást majd, kezd el leírni a saját szavaiddal.. Én is ezt csinálom..
2023. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!